Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób należy instalować klimatyzator naścienny typu split?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora pod kątem własnych zapotrzebowań, oczekiwań czy też możliwości finansowych, to pierwszy krok do tego, żeby w domu w każdym przypadku panowała miła i odpowiednia temperatura. Następnym krokiem jest montaż takiego Urządzenia.

montaż klimatyzatora naściennego

Autor: Guillaume Baviere
Źródło: http://www.flickr.com
Już w czasie początkowych rozmów o wyborze klimatyzatora, czasem przypomina się interesantom, że odpowiedni montaż jest tak samo istotny, jak samo urządzenie. Jest tak dlatego, że od tego zależy trwałość i prawidłowe działanie takiego narzędzia. Istotna jest też efektywność działania. Montaż klimatyzatora zależy od jego rodzaju. Dla przykładu klimatyzator kompaktowy monoblokowy jest dosyć prosty w obsłudze, a jego montaż polega na wstawieniu go do konkretnego pomieszczenia i wystawieniu przez okno specjalnej rurki odprowadzającej ciepłe powietrze. Niestety przez to samo otwarte okno do pokoju dostaje się także nagrzane powietrze z zewnątrz, co bardzo zmniejsza skuteczność chłodzenia. Musimy też pamiętać o tym, że klimatyzator kompaktowy jest stosunkowo hałaśliwy, z tego też powodu osoby będące w chłodzonym pomieszczeniu mogą poczuć jakiegoś rodzaju dyskomfort.
Często kupowane do prywatnego użytku są klimatyzatory naścienne typu split i multisplit. Potrzebują one profesjonalnego montażu. W pomieszczeniu, w którym ma zostać umieszczona jednostka wewnętrzna, wybiera się optymalne miejsce instalacji. Nie może ono być przypadkowe oraz niezwykle istotne jest rozmieszczenie pod kątem pozostałych sprzętów oraz miejsc, w których spędza się największą ilość czasu. Na zalecanej ścianie zewnętrznej trzeba zamieścić na odpowiednim wsporniku jednostkę zewnętrzną.

W następnej kolejności obie jednostki należy połączyć przy pomocy miedzianych rurek oraz dobrze byłoby mieć świadomość, że im mniejsza jest moc chłodnicza klimatyzatora, to tym mniejsza dozwolona jest odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną i tą wewnętrzną.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://www.grandpol.de/index.php/produkty/fenster-und-tueren-pvc/tuer-pvc), która odnosi się do omawianej sprawy, więc niewątpliwie także Cię zaintryguje.

Tego typu montaż klimatyzatora naściennego może zająć zazwyczaj od 5 do 10 godzin. Aby to wykonać należy wywiercić otwór o niewielkiej średnicy.