Press "Enter" to skip to content

Fantazja w nad garnkami, czyli gotowanie na 1000 sposobów

Myślę, że każdy lubi jeść, ale nie każdy lubi gotować. Nierzadko dzieje się tak dlatego, że obawiamy się niepowodzenia przy przyrządzaniu szczególnych dań, bądź dawniej już podjęliśmy próbę zrobienia ich i coś stało się przy tym nie po naszej myśli.

światło
Warto jednak nie poddawać się bez walki i spróbować „odczarować” Produkty mrożące nam krew w żyłach.
przykładowa strona internetowa

Autor: Adriel Hampton
Źródło: http://www.flickr.com
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo możliwości mamy w przygotowaniu jedzenia. Nie ważne czy potrawy podamy na zimno, czy zastosowana zostanie obróbka (sprawdź – gonstal – precyzyjna obróbka skrawaniem) cieplna – zawsze można wykorzystać nowy sposób podawania dań zarówno tych , które dobrze znamy, jak i tych, które kiedyś sprawiały nam trudności. Tym sposobem możemy zaskoczyć naszych bliskich daniami niczym z najczęściej odwiedzanych lokali. Obróbka cieplna (zobacz obróbka cieplna) może być dokonana na wiele sposobów. Najbardziej popularne jest z pewnością zwykłe gotowanie w wodzie, bo chyba żaden z nas nie wyobraża sobie prawdziwego niedzielnego obiadu bez ziemniaków podanych właśnie tą metodą. Do nich dołączymy smażone kotlety schabowe, czy upieczemy zrazy. Na użycie piekarnika decydujemy się równie często, co na skorzystanie ze zwykłej patelni – pieczeń na święta, czy ciasto na urodziny i wiele innych potraw przygotowujemy własnie przez pieczenie. Warzywa dołączane przez nas do prawdziwego obiadu możemy poddusić, bądź gotować na parze. Nawet tak banalne zabiegi dodają naszym potrawom bardziej profesjonalnego wyglądu i mogą zachwycić naszych bliskich. Nie musimy wcale flambirować, czy przyrządzać fondue, żeby robić wrażenie na osobach, którym zaprezentujemy efekty naszej pracy nad garnkami.

Mawia się, że przez żołądek do serca i bez wątpienia jest w tym całkiem duże ziarno prawdy.

Najłatwiej okazać innym naszą wdzięczność i uwielbienie do nich właśnie poprzez kuchnię. Dbałość o każdy element i angażowanie się w wykonanie czegoś we własnym zakresie są przecież o wiele ważniejsze niż prezenty, które można kupić.

Comments are closed.