Press "Enter" to skip to content

Kilka podstawowych danych dotyczących klimatyzatorów

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego efektywność funkcjonowania jest zależna od dużej ilości czynników.
Jeżeli wybieramy narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się wewnątrz pokoju.

ciepło

Autor: glasseyes view
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni
Dowolność wyboru jest szeroka. Jednostkę zewnętrzną klimatyzatora moglibyśmy umieszczać tak na ścianie pod parapetem, jak i pod sufitem, a nawet w przestrzeni znajdującej się nad sufitem. Z ostatniej ze wspomnianych opcji można korzystać w takiej sytuacji, gdy posiadamy sufit podwieszany i klimatyzator kasetonowy lub kanałowy, który mógłby się znajdować poza klimatyzowanym pomieszczeniem. W takiej sytuacji będzie z nim połączony za pomocą instalacyjnych rur, w których transportowane będzie powietrze. Wykorzystując tego typu wyjście, nie zaburzamy walorów estetycznych domu.

Większość jednostek wewnętrznych jest najczęściej montowana na ścianie przeciwległej do miejsca, gdzie najczęściej jesteśmy, przykładowo łóżka czy krzesła. W takim usytuowaniu praca klimatyzatora będzie pewna i funkcjonalna.

Spójrz na ten intrygujący artykuł i odkryj więcej tu (http://oknagalio.pl/images/stories/rolety_integro/roleta_integro_ocieplenie_20cm.pdf). Zapewne nie będziesz żałować. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to w tym momencie!

Generowane przez klimatyzator LG chłodne powietrze nie powinno być skierowane wprost na osoby przebywające w danym pomieszczeniu. Po pierwsze dlatego, że strumień wywołuje niemiłe wrażenia, zaś po drugie jesteśmy w takiej sytuacji narażeni na zakatarzenie. Wbrew opinii dużej ilości osób, schłodzone powietrze powinno docierać do nas w dosyć powolnym tempie.

Na skuteczną pracę jednostki wewnętrznej klimatyzatorów mają wpływ przede wszystkim niczym nie utrudniony przepływ powietrza, ale także umieszczając go w wybranym miejscu, musimy wiedzieć, aby niczym nie ograniczać tego elementu. Mowa tu chociażby o relatywnie długich zasłonach.