Press "Enter" to skip to content

W jakiej sytuacji wykonuje się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, urazów zachodzących w okolicy stawu kolanowego czy też chorób reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 złotych.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, czyli badanie ultrasonograficzne, wykonuje się stosunkowo często, ponieważ staw kolanowy to największy oraz w najwyższym stopniu skomplikowany staw u osoby ludzkiej, jest też niezwykle podatny na różnorodnego typu kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy też łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość udową z tą piszczelowa, pozwala na utrzymywanie masy ciała i ułatwia przenoszenie siły i mocy wymaganych do przeprowadzania wielu prac fizycznych, zatem wstawania, chodzenia, podnoszenia, biegania czy też przenoszenia ciężkich przedmiotów albo WChodzenia albo schodzenia po schodach. Jednocześnie kolano jest bardzo podatne na skręcenia, działanie sił bocznych czy naciągnięcie.
W kwestii tego typu jak USG kolana Kraków jest miejscem, gdzie znajdziesz wyśmienitych lekarzy, którzy chętnie dopomogą Ci przy tej czynności. To badanie jest niezwykle znaną sposobnością diagnostyczną, która stosowana jest od długiego czasu oraz wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do uzyskania wewnętrznego obrazu kolana.

Zainteresowały Cię informacje montaż wentylacji warszawa przedstawione w naszym wpisie? Bardzo przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą następnymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Nierzadko bywa również uzupełniana innymi badaniami, przykładowo zdjęciem radiograficznym (rentgenowskimi czy też rezonansem magnetycznym), co zezwala na niezwykle dokładną diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, reumatoidalnych lub różnego rodzaju chorób powstałych w obrębie stawu kolanowego.

Tego typu badanie ultrasonograficzne kolana umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego oraz podkolanowego, chrząstki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy też łękotki. W porównaniu do powszechnie wykorzystywanych w przeszłości zdjęć rentgenowskich, USG kolana zezwala opisać przede wszystkim tkanki miękkie i budowę okołostawową.