Press "Enter" to skip to content

Niejedna firma ma odpowiedni komplet przeróżnego typu pieczątek, gdyż są one niezbędne do codziennej pracy

Różne pieczątki możemy zauważyć z reguły w kilku działach w niejednej firmie. Jednak razem jest ich z reguły bardzo dużo.
Biznesowe pieczątki z reguły kojarzą się ludziom z tymi, na których umieszczone są nazwa spółki i inne niezbędne informacje, takie jak przykładowo strona www i numer telefonu.

sposób
W obecnych czasach często spotkać można też te, na których widnieje numer konta bankowego. Jest to znacznie szybsze aniżeli wpisywanie długiego ciągu cyfr. Prócz tego w pośpiechu zawsze jest niebezpieczeństwo, że popełnimy błąd. Oczywiście prezes posiada jeszcze swą osobną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem oraz stanowiskiem. Jednakże istnieje jeszcze jedna bardzo ważna pieczątka, o której mało kto pamięta. Chodzi o datownik.

Jeżeli chcesz wyszukać materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj kolumbia excelso i przejrzyj inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jest to wyjątkowy typ pieczątki, który w odróżnieniu od wszystkich innych ma ruchome elementy. Jak sama nazwa podpowiada, taką pieczątką poświadczamy daty przykładowo wpłynięcia płatności albo odbioru towaru. Zatem musi posiadać ona 8 ruchomych części, w których będzie można przestawiać kółka tak, aby można było ustawić aktualną datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie miało wyłącznie cyfry od 0 do 3. Jednak drugie już pełne spektrum od 0 do 9. To dopiero daje nam dzień (od 01 do 31). Później w podobny sposób ustawiane bywają miesiące oraz rok.

Dziś datowniki to niewielkie urządzenia, które ustawia się prędko oraz dzięki Bogu bez brudzenia palców.
Każda firma powinna mieć pieczątkę, którą będzie można przybić dzień na ważnych papierach.