Press "Enter" to skip to content

Coraz większa grupa Polaków chce zrobić całościową termomodernizację, która polega na wymianie kotła i ociepleniu budynku

Jeżeli mamy zamiar, żeby zmniejszyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to należy zainwestować sporą kwotę. Na szczęście zwróci się nam ona.
Większość Polaków, którzy mieszkają w domach wolnostojących, dzisiaj decydują się na ocieplenie domu.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to wielki koszt, jednak po prostu się opłaca. Wtedy nie ucieka nam z domu ciepło. Po pewnym czasie inwestycja nam się zwróci. Pamiętajmy o tym, że ocieplić styropianem musimy nie tylko zewnętrzne mury. Sporo ciepła ucieka także przez dach. Jeżeli posiadamy w domu poddasze, którego nie używamy, to powinniśmy także ocieplić dach. Dobrym wyjściem będzie także ocieplenie piwnicy, niezależnie od tego, czy znajduje się ona całkowicie pod powierzchnią gruntu czy nie. Jeżeli na dodatek posiadamy w budynku stary piec grzewczy, to nadszedł czas, abyśmy wymienili go na nowy. W tej sprawie i tak za kilka lat dopadnie nas prawo, ponieważ zmieniły się w naszym kraju przepisy. Będziemy musieli zamówić ekologiczny kocioł i najlepiej uczynić to przed 2021 rokiem. Jeśli zainteresowała nas termomodernizacja naszego domu, to należy sprawdzić, czy nasze miasto gwarantuje jakieś zwroty za poniesione wydatki.

Czy omawiany wątek Cię interesuje? Jeśli pragniesz uzyskać uzupełniające informacje odnośnie tego problemu, to odwiedź proponowany artykuł.

W różnych regionach naszego kraju jest z tym różnie.

Musimy zatem sprawdzić w internecie albo iść do urzędu oraz zapytać, na co można liczyć. To istotne, gdyż może okazać się, że będziemy mogli zaoszczędzić dużą sumą pieniędzy, gdyż państwo wspomaga walkę ze smogiem.