Press "Enter" to skip to content

W jakim miejscu powinna być umieszczona domowa garderoba, żeby nie przeszkadzała innym członkom rodziny?

Dla niektórych osób ciekawostką mogłoby być to, że dużo budynków wolnostojących posiada przynajmniej jedno wspólne pomieszczenie z prawie jakimkolwiek teatrem.

Smerfastyczna pościel

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
..I nie jest to ani pokój, gdzie przechowuje się stare rekwizyty, ani np. krzesła.

Przedszkole

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Jest to o wiele ważniejsze miejsce pod nazwą garderoba. W wypadku budynku jednorodzinnego to zazwyczaj miejsce, gdzie przechowuje się swoją odzież. Ponadto stanowisko to mogłoby zostać połączone z sypialnią i łazienką. Garderoba jest obecnie niezwykle często stosowanym w mieszkaniach pomieszczeniem, gdyż dowolna pani lubi troszczyć się o swą urodę. Mieści się w tamtym miejscu obszerne lusterko, szafka określana jako toaletka i oczywiście wieszaki na poszczególne ubrania. Interesującym wyjściem jest usytuowanie wieszaków we wnętrzu dużej, zajmującej całą ścianę szafy, na drzwiach której umieszczone jest bardzo duże dodatkowe lustro – przejdź po tym linku -. Taka swojska garderoba wielokrotnie mieści się na piętrze, dzięki czemu (dzięki m.in. oknom dachowym) może zostać pomieszczeniem bardzo jasnym, a większość produktów nie będzie przeszkadzać innym domownikom podczas ich powszednich czynności.
W naszym języku działa bardzo dużo homonimów, czyli słów brzmiących w identyczny sposób, lecz mających przeróżne znaczenia. Tak jest w tym przypadku, ponieważ garderoba to także stanowisko, w jakim aktor przygotowuje się do występu na scenie.

Miejsce posiada analogiczną funkcję, przy czym zamiast zwykłych ubrań, znajdują się tam różnego rodzaju kostiumy. Tego typu teatralna garderoba może także służyć jako pomieszczenie, w jakim aktorzy odpoczywają w czasie antraktów, czyli przerw w przedstawieniu.

Comments are closed.