Press "Enter" to skip to content

W naszej szerokości geograficznej mamy stosunkowo długi sezon zimowy, gdy jesteśmy zmuszeni odśnieżać posesje

Wszyscy posiadacze domów jednorodzinnych wiedzą, czym jest odśnieżanie działki i chodnika zimą. Niekiedy to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to w ich imieniu osoba, która została zatrudniona przez administracje. Jeżeli posiadamy domek wolnostojący, to sytuacja wygląda już całkowicie inaczej. Musimy nie tylko odśnieżać własną działkę, czyli ścieżkę do furtki oraz domku gospodarczego, ale też chodnik przed posesją. Nasze prawodawstwo w tej sprawie jest o tyle dziwne, że chodnik nie należy do nas, ale musimy go odśnieżać. Do odśnieżania potrzebna będzie nam oczywiście szufla.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze by było powiększyć swą wiedzę na objaśniany tutaj problem? Wejdź więc na ten link i przeczytaj więcej w treści (http://www.baseny-wodex.pl/pl/oferta/ecopool).

Dawniej były one dosyć proste — duża łopata z kijem. W obecnych czasach szufle bywają coraz bardziej profesjonalne. Projektowane bywają tak, żeby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać tyle wysiłku. Wówczas nie będą bolały nas ręce oraz plecy. Ergonomiczna szufla posiada specjalnie wyprofilowane rączki i kije. Można w zestawie posiadać przykładowo dwie wymienne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza oraz efektywniejsza. Jeżeli nie mamy zamiaru w ogóle angażować zbytnio pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to powinniśmy kupić szuflę z zamontowanymi z tyłu kółkami. Jest to wówczas taki mały pług.

Możemy na takiej szufli pracować nawet we dwie osoby, ponieważ jest ona dosyć szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, w ogóle nie musimy brać starych modeli. Postawmy na coś nowego, co odciąży nasze plecy.