Press "Enter" to skip to content

Nowoczesne apartamenty w stanie deweloperskim zazwyczaj nie posiadają w środku ścian — samodzielnie będziemy mogli je postawić

Teraz deweloperzy często decydują się na pozostawianie decyzji klientom, gdzie chcieliby postawić ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy nabyć 70-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper informuje nas w sumie o tym, w którym miejscu będzie łazienka oraz kuchnia. Z projektu też uzyskamy informację, gdzie znajdują się okna (drzwi balkonowe przesuwne) oraz drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie możemy zdecydować sami. Jeśli wychowujemy brzdące, to pewnie zechcemy dać im pokoje. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze zapewne od naszych latorośli. Jeżeli zechcemy, to możemy postarać się też zagospodarować przestrzeń na komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy dzieci, to możemy postawić na dużą sypialnię i przykładowo gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną salę fitness). Ściany można będzie zbudować tak, jak będziemy chcieli. Na pewno pomocny w ustawianiu pomieszczeń będzie architekt lub designer wnętrz. O jego wsparcie powinni się szczególnie postarać ci, którzy nie czują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy tanie oraz stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie można też na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli pragniemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skierować w stronę ściany z cegieł. Będzie to bardziej kosztowne, a ich budowa potrwa dłużej, ale będzie idealna przez długi czas.