Press "Enter" to skip to content

Ten, kto nabywa nowe mieszkanie ma możliwość podjąć decyzję, jak będzie chciał postawić ściany wewnętrzne

Kiedyś ściany w kamienicach bywały raczej masywne. Teraz dzięki Bogu buduje się je raczej bez większych trudności.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com

W starych kamienicach usunięcie jakiejś ściany może okazać się bardzo trudne, ponieważ groziłoby to zawaleniem się stropu. Powinniśmy pamiętać, że w wiekowych kamienicach nie narusza się zbytnio konstrukcji budynku. Współcześnie jednakże buduje się osiedla według innych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które najczęściej bywają ogromnymi słupami. Zwykle ich nie widzimy w swoim mieszkaniu, bo są elementem ścian pomiędzy lokalami. To niezwykle dobry trik, gdyż wówczas wewnątrz swego mieszkania możemy układ ścian według naszego uznania modyfikować. Z reguły mamy wytyczone jedynie kuchnię oraz łazienkę. Zresztą możemy puścić wodzę fantazji. Jeżeli wychowujemy brzdące, to pewnie będziemy chcieli stworzyć im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały swoich pokoi.

Nasz link do www profile zimnogięte zaskoczy Cię niebywale pozytywnie. Odkryjesz tam ogrom drobiazgowych informacji. W takim razie nie ociągaj się i klikaj!

Można również wydzielić odrobinę miejsca na gabinet. Każda ściana może być wykonana przykładowo z regipsu. Tego typu materiał bywa bardzo tani oraz po prostu prędko się go montuje. Jego główny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeśli więc pragniemy zachować prywatność, to trzeba postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Świetnym pomysłem będzie tradycyjna cegła. Prawda, postawienie takiej ściany będzie droższe oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała bardzo długi czas.