Press "Enter" to skip to content

Gzymsy kojarzą się nam zwykle z budynkami z długą historią — a tu okazje się, że powracają dziś do łask

Piękne gzymsy były ozdobą niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dzisiaj także decyduje się na to coraz więcej osób.
Mówi się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/

sztukateria
To prawda. Jeżeli spojrzeć by na historię gzymsów, to powrót wydaje się być spektakularny i to po bardzo długiej przerwie. Dawniej sztukateria była umieszczana niemal w każdej kamienicy. Obecnie szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy lubią nietypowe wystroje wnętrz. Jeżeli więc chcemy zadziwić gości, to można wykończyć wnętrza pięknymi gzymsami. W obecnych czasach mogą być one wyprodukowane z żywicy. Są wówczas lekkie oraz niezbyt drogie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą dla przykładu maskować karnisz, do którego potem będą przyczepione firanki na kółkach. Mogą także stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa remontowa podłączy do niego LED-y. Da to ekstra oświetlenie, które będzie świetnie wyglądało przykładowo w salonie.

Ciekawy tekst? Więc zapewne przypadnie Ci do gustu też informacja z serwisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Trzeba w niego kliknąć.

Lampki oraz kable będą ukryte pod gzymsem. Są przeróżne typy sztukaterii. Można zamówić dla przykładu wokółokienną oraz wokółdrzwiową. Przy czym możemy je zamontować w środku, jak i na zewnątrz domu. Powinniśmy jedynie pamiętać, że te, które mają być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wykonane.

Oprócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeśli zdecydujemy się na wykończenie budynku w starym stylu, to gzymsy będą wyglądały idealnie — w szczególności w salonie.