Press "Enter" to skip to content

Każdy, kto ma dom, który nie został podłączony do ogólnej kanalizacji, powinien wykopać studnię oraz założyć system dostarczy wodę do budynku

Zestaw hydroforowy wraz z pompą jest potrzebny we wszystkich domach, które ciągną wodę ze swojej studni.
Dzisiaj w miastach niewiele jest działek, które nie są włączone do sieci wodociągowej.

tabletki
Jednakże na wsiach do teraz niezwykle powszechne bywają systemy, w których budynek jest podłączony pod swoją studnię. Potrzebny wydaje się być wtedy hydrofor. Jest to nieduże urządzenie, które zwykle montuje się w kotłowni czy piwnicy. Rzecz w tym, by dzięki jego pracy woda z kranu leciała pod odpowiednim ciśnieniem — ani nie za mocno, ani nie za słabo. Wszystko ma swoje uzasadnienie w fizyce, ponieważ jest to urządzenie wodno-powietrzne pod ciśnieniem. Hydrofor wewnątrz jest w pewnej części wypełniony wodą, a jego górną powierzchnię wypełnia powietrze. W chwili, gdy odkręcamy wodę w kranie, woda jest pobierana ze zbiornika. Wtedy pod wpływem rozprężonego powietrza ciśnienie malej. Gdy osiągnie moment najniższy, to włącza się pompa.

To ważne opracowanie (https://stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-na-podjazd-gresowe-zewnetrzne) dotyczy prezentowanej tu problematyki, więc jeżeli jest ona godna Twojej uwagi, to wejdź na ten odnośnik!

Pobiera ona wodę do hydroforu do chwili, kiedy ciśnienie znów osiągnie swój książkowy poziom. Jej włączanie i wyłączanie się nie jest zależne od tego, jak często odkręcamy kurek w kranie. I tak to mniej więcej działa. Po co w ogóle nam takie urządzenie? Rzecz w tym, by woda dopływała bez zakłóceń do wszystkich kranów w budynku — do łazienki i do kuchni.

Nikt wszakże nie chciałby w połowie prysznica zostać z namydlonym całym ciałem, ponieważ okazałoby się, że jest za niskie ciśnienie wody w rurach i nie jest w stanie ona dolecieć na piętro.