Press "Enter" to skip to content

Kompresory czym są i do czego służą?

Sprężarki służą do pozyskiwania wysokich ciśnień sprężonego gazu czy też wymuszania jego przepływu. Znajdują wykorzystanie tak w przemyśle, jak też w oprzyrządowaniu domowego użycia, przykładowo w suszarce albo w wentylatorze.

Kompresor jest jednym z rodzajów sprężarki. Co powinniśmy wiedzieć o nim? Czasem używa się fałszywej nomenklatury naprowadzającej, iż kompresory oraz sprężarki są tym samym. Wypływa to z nazbyt szczegółowego tłumaczenia frazesu z języka angielskiego – compressor. Więc dla uproszczenia możemy używać owych słów w sposób zamienny, ale miejmy na uwadze, iż każdy kompresor będzie sprężarką, lecz nie każda sprężarka będzie kompresorem.
klucze

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Z przyrządem zwanym kompresorem wszyscy spotkaliśmy się chociażby na stacji benzynowej, urządzenie to służy do napompowania kół. Trzeba podjechać czterokołoWCem jak najbliżej Urządzenia, a następnie bierzemy w dłoń wąż przymocowany do urządzenia po czym kierujemy go do koła. Węża nakładamy na wentyl oraz pomnąc o założeniu blokady, nieco dociskamy, a potem uwalniamy blokadę. Kompresory bywają elektryczne albo mechaniczne. W pierwszym przypadku wystarczy nacisnąć guzik „start”, w tym drugim, należy pompować samodzielnie. Po skończonym pompowaniu znowu przyciskamy język blokady, zaś potem żwawo uwalniamy wentyl.

Zainteresował Cię ten artykuł? To przejdź do serwisu (http://permanent24.pl/), aby zapoznać się z dodatkowymi info na omawiany temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Omawiane urządzenia przydają się nie tylko w zakładach wulkanizacyjnych. Kompresor olejowy wykorzystuje się również w warsztatach lakierniczych albo do zasilania przyrządów pneumatycznych.

Zaś kompresor bezolejowy wykorzystamy na własną rękę w naszym domku. Przeczyścimy nim błyskawicznie kosiarkę z trudno osiągalnych zakątków, napompujemy koło bez wycieczek na stację CPN, napompujemy również piłkę czy też basen ogrodowy.

Comments are closed.