Press "Enter" to skip to content

Pięknie udekorowane okna lub zaaranżowany kominek w salonie to zadanie dla fachowców

Duża część ludzi śni o przepięknej i szykownej dekoracji swojego mieszkania.
Upiększyć da się wszystko — od balkonu aż do wielkanocnego stołu.

szkło

Autor: Glamorous
Źródło: Glamorous
dekoracja

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle chodzi o to, by było to zrobione elegancko oraz z umiarem. Sprawa jest taka, że wszyscy dekoratorzy wnętrz zaznaczają, że najczęstszym błędem, który popełniają rodacy, jest przepych. dekoracja z reguły ma za wiele elementów oraz masę krzykliwych odcieni. Wtedy zamiast być elegancką jawi się najnormalniej w świecie kiczowatą. A tego byśmy przecież nie chcieli. Jeżeli nie czujemy się zbyt dobrze w tej dziedzinie, to mądrym rozwiązaniem będzie zadzwonienie do specjalisty z prośbą o pomoc.

Przechodząc do meritum kwestii – ta praktyczna strona prezentuje trochę odmienny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało napisane w artykule, który teraz czytasz.

Rzecz jasna designer przyjedzie do nas, żeby odbyć z nami rozmowę, ale także po to, żeby zbadać swe miejsce pracy. Jeżeli dla przykładu zależy nam na pięknej dekoracji okien, to nie powinno być to wyrwane z pomieszczenia. Dekorator powinien wiedzieć, jakie gabaryty ma okno, ale również musi sprawdzić, jaki kolor ścian mamy w pokoju i jakie wybraliśmy meble. To wszystko się liczy, ponieważ w konsekwencji wszystkie elementy muszą budować logiczną całość. Jeśli planujemy zlecić aranżację całego domu, to warto wyszukać takiego specjalistę, który zna się na rzeczy. Powinniśmy poszukać w sieci.

Tam mamy szansę przeglądnąć stronę internetową designera i uczciwie stwierdzić, czy jego projekty nam się podobają. Pamiętajmy, że to my decydujemy, czy chcemy raczej tradycyjne dekoracje czy może coś nowoczesnego.