Press "Enter" to skip to content

Właściciele, którzy posiadają swoje domu, zapewne myślą o tym, jakie schody wejściowe wybrać

W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie postawić dom ze swych snów — a co zrobimy ze schodami?
Kamienne schody są dzisiaj bardzo modne.

opał

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
hala

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Śni o nich ogromna ilość osób, ponieważ prezentują się rewelacyjnie. Oprócz tego przetrwają wszelkie anomalia pogodowe. Nie będzie trzeba ich też impregnować albo wymieniać. Nie stracą koloru oraz nie odkształcą się. Są w stu procentach niebywałe. oczywiście na zewnętrzne schody powinniśmy wybrać kamień, który nie został wypolerowany, żeby nie było niebezpieczeństwa, że ktoś się na nim poślizgnie. Jednakże z kamienia produkuje się także schody wewnętrzne. Powinniśmy być świadomi tego, że kamień jest ciężkim materiałem i nie można go zamontować na niepewnym podłożu. Każdy stopień będzie znacznie cięższy, niż gdyby był zrobiony z drewna. Zatem należy poważnie przemyśleć swoją decyzję. Kamienne schody nie będą także tanie. Jeżeli na przykład wybierzemy marmur lub grafit, to będziemy musieli liczyć się z dość dużym rachunkiem.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, kliknij też na tego typu serwis, ponieważ jest w nim inny tego typu świeży tekst – on również jest godny uwagi.

Dzięki nowoczesnym technologiom można dziś ciąć kamień na dość cienkie kawałki. Zatem stopnie nie będą zbyt grube. Warto także postawić na szczotkowanie, żeby kamień był chropowaty. Wtedy unikniemy groźnych poślizgnięć.

Jeśli żyjemy na Dolnym Śląsku i zainteresowały nas schody kamienne Lubin z pewnością ma co najmniej kilka przedsiębiorstw, które wykonują tego typu stopnie na zamówienie. Nie zapominajmy, że można nadać im nowoczesny design przez oświetlenie ich niedużymi LED-owymi lampkami. To spodoba się wszystkim.