Press "Enter" to skip to content

Przenigdy nie pożałujemy decyzji o wyborze kamiennego blatu do kuchni

Blaty kuchenne mogą być wyprodukowane z przeróżnych tworzyw, należy jednak wybrać kamień.
Jeśli marzy nam się przykładowo marmurowy albo granitowy blat do kuchni, to nie wolno nam iść na jakiekolwiek kompromisy.

kaloryfer

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
pompa

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com

Fakt, musimy być świadomi tego, że całe przedsięwzięcie będzie kosztowało więcej przez dwie rzeczy. Po pierwsze, sam blat z kamienia jest z reguły dość drogi, a po drugie, będziemy musieli zamówić solidne dolne szafki, żeby były one w stanie utrzymać ciężki blat.

Intrygują Cię dalsze wiadomości (https://www.arapneumatik.pl/k-335-wakuometry-podcisnienia) na ten temat? To fenomenalnie, bo z radością przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne ciekawe wątki.

Jednakże nic nie będzie w stanie sprawić, że nie zachwyci nas efekt końcowy. I oprócz tego kamienny blat jest zawsze niezwykle wytrzymały. Powinniśmy teraz w skrócie przyjrzeć się dwóm najchętniej wybieranym blatom w naszym kraju — marmurowi oraz granITowi. Marmur jest cudowny. Wygląda niebywale szykownie. Jednak trzeba będzie go we właściwy sposób zabezpieczyć przed przebarwieniami. Możemy też wybrać blat z granitu. Jeżeli zechcemy mieć wersję chropowatą, to nie będą widoczne na niej nawet duże krople wody. Będzie też prostszy do utrzymania w czystości. Wszystkie kamienie są odporne na działanie dużej temperatury, więc wyśmienicie nadają się na blaty w kuchni. Jeśli więc żyjemy na Dolnym Śląsku oraz spodobał nam się któryś blat kamienny Lubin wydaje się być dobrym miejsce, gdzie zapewne znajdziemy kilka spółek, które proponują takiego rodzaju rozwiązania do kuchni.

Specjaliści przyjadą, żeby zrobić pomiary w naszej kuchni. Oczywiście odpowiedzą również na wszelkie nasze pytania oraz podpowiedzą, jaki kamień kupić.