Press "Enter" to skip to content

Nadchodzi taki dzień w życiu każdego Polaka, gdy ma zamiar on mieć już swe mieszkanie

Zakładać rodzinę i wychowywać szkraby chcemy zwykle już na swoim.
Nabycie swego mieszkania to bardzo poważna decyzja.

osoby

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Trzeba ją jednak podjąć, jeśli mamy zamiar wydorośleć.

Opracowaliśmy tekst o zbliżonej tematyce. Znajduje się on na nowej stronie. Wejdź więc w ten link i dowiedz się szczegółów z tym połączonych.

Oczywiście najpierw należy mieć pracę, aby móc dostać pożyczkę. Kiedy już ustalimy, jak wielki kredyt jesteśmy w stanie dostać, to wówczas zaczynamy poszukiwania idealnego mieszkania. Najpierw powinniśmy określić, która dzielnica nam odpowiada. Można chcieć mieszkać bliżej centrum (albo wprost przeciwnie) albo wybrać miejsce ze względy na położenie naszej firmy. Gdy już zawęzimy pole poszukiwań, to trzeba będzie odwiedzić biuro nieruchomości. Możemy tam zadzwonić i umówić się na spotkanie. Gdy będziemy już u nich, to pracownik biura z przyjemnością pokaże nam wszystkie nowe projekty, którymi zajmuje się deweloper. Będziemy mieli szansę, by obejrzeć część mieszkań na wizualizacji. Część z nich będzie już na pewno w trakcie realizacji. Będzie można zatem podjechać na miejsce i obejrzeć całe osiedle. Jednak musimy brać pod uwagę to, że niestety nie będziemy mieli prawa wejść na plac budowy. W biurze na pewno będziemy zapytani o to, jakie priorytety mamy, jeśli chodzi o wybór lokum.

Pytania zapewne będą dotyczyć tego, które piętro preferujemy, czy pragniemy posiadać balkon, ile pokoi musi mieć mieszkanie i czy przykładowo chcemy mieć oddzielną kuchnię, czy może być ona połączona razem z salonem (tworzy wtedy aneks). Pytań na pewno będzie dużo.