Press "Enter" to skip to content

Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją domu powinniśmy poznać kilka istotnych faktów

Zrobienie elewacji budynku mieszkalnego jest dość istotne. Powinniśmy jednak wybrać najlepszy materiał oraz sposób wykonania.
Najczęściej spotykanym rodzajem elewacji w naszym kraju bywa tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednak jest w błędzie ten, kto mówi, że jest tylko jeden typ tynku. Jest ich przynajmniej kilka. Oprócz tynku można również zrobić elewację z kamienia lub drewna.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, zobacz dodatkowo ten link. To naprawdę świetna witryna (https://anotis.pl/), na której znajdziesz podobne informacje!

Jednak powróćmy do najważniejszej kwestii. Poprawnie położona elewacja to ważna kwestia. Warto zatem zatrudnić najlepszych fachowców. Nie powinniśmy w tej kwestii oszczędzać. Za nasze skąpstwo będziemy musieli potem zapłacić podwójnie, kiedy będzie trzeba po pewnym czasie poprawiać błędy pierwszej ekipy. Zatem od razu zabierzmy się do dzieła, jak należy. Jeśli wybierzemy tynk, to można wybrać dla przykładu akrylowy, mineralny albo silikonowy. Pierwszy bywa niezwykle elastyczny, ale kiepsko przepuszcza parę. Wobec tego nie poleca się go na budynki, które były ocieplone wełną mineralną. Kolejny jest najtańszy. Jednak nie ma predyspozycji do utrzymania na dłużej Koloru. Przez to zwykle wykonuje się go w białym lub gołębim kolorze. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niezwykle wytrzymały na brud, dlatego używa się go najczęściej na budynkach, które znajdują się blisko tras szybkiego ruchu albo dzielnic przemysłowych.

Pamiętajmy, żeby decyzję o wyborze elewacji bardzo dokładnie przemyśleć. Są to dosyć spore sumy i inwestycję takiego typu robi się na niezwykle długi czas. Powinniśmy również przemyśleć kwestie pięknego koloru, który powinien pasować do dachu.