Press "Enter" to skip to content

Niejeden właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że powinien się o niego troszczyć — dla przykładu regularnie wymieniać olej i filtry

Duża część rodaków chce dbać o samochody, które ma, aby służyły im one przez kilka lub nawet kilkanaście lat.
Bez samochodu życie współczesnego człowieka byłoby zapewne w dużej mierze utrudnione.

remont

Źródło: foter.com
smochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Wszyscy żyjemy szybko i to dzięki samochodom mamy możliwość w ciągu dnia znaleźć się w kilku różnych miejscach i połapać wszelkie pilne sprawy. Rzecz jasna, każdy jest świadom tego, że auto musi mieć ważne przeglądy. Musimy jednak pamiętać również o tym, że spora grupa mechaników poleca coroczną wymianę oleju oraz filtrów oleju. To niezwykle istotne. Jedak, jeżeli przemieszczamy się bardzo dużo, to może okazać się, że wymiana będzie częstsza. Powinna ona mieć miejsce zawsze po przejechaniu oKOŁO 15 tysięcy kilometrów. Filtr oleju jest potrzebny do idealnej pracy silnika. Tego typu filtr odpowiada za filtrowanie oleju silnikowego w każdym samochodzie. Wtedy znacząco zwiększa się jakość pracy silnika. To wpływa na jego niezawodność i długowieczność.

Jeżeli prezentowany tekst daje Ci do myślenia, kliknij tu oraz dodatkowo zdobądź więcej info, które również są warte zapamiętania.

Podczas jazdy, kiedy silnik jest włączony, do oleju przedostaje się ogromna ilość zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest wyłapanie zanieczyszczeń, które się tam zbierają. Wtedy olej zachowuje swe właściwości smarujące. Filtry oleju bez problemu można kupić online.

Jednak będzie trzeba udać się do mechanika, żeby założył nam je specjalista. Jeżeli nie znamy się na autach i w ogóle nie mamy pojęcia, jaki filtr należy zamówić, to poprośmy o to mechanika — on na pewno nie odmówi nam pomocy.