Press "Enter" to skip to content

Prowadzenie lombardu w dzisiejszych czasach wydaje się być cięższe aniżeli jakiś czas temu, ale nadal opłacalne

Każdy biznesmen, który miałby zamiar zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej kwestii zmieniło się ustawodawstwo.
Jeżeli rozmyślamy nad tym, jaki rodzaj biznesu chcielibyśmy założyć, to powinniśmy zastanowić się nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższych lat lukratywny biznes. Powinniśmy się nad tym pochylić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było raczej łatwe.

Kliknij ten link, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z www zaciekawią te osoby, które zafrapowane są rozważaną tu kwestią.

Dzisiaj wymagania są już inne. Trzeba się z nimi zapoznać, by nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 te lombardy, które udzielają pożyczek, musiały przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście należy też zarejestrować swoją działalność w KRS. To bardzo istotne, żeby nie mieć potem żadnych kłopotów z prawem. Aby lombard funkcjonował jak należy oraz przynosił zyski, trzeba przemyśleć dwie rzeczy — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejscówki na nasz interes. Wybór dość zamożnej okolicy będzie strzałem w kolano. Korzystniej oscylować w dzielnice, gdzie żyje dużo ludzi, którzy są niezbyt bogaci. Wszystkie regiony poprzemysłowe powinny być zatem korzystnym wyborem. Druga rzecz tyczy się tego, czym będziemy handlować. Czy chcemy zająć się jedynie elektroniką (smartfony, laptopy, sprzęt fotograficzny itp.

) czy może przykładowo handlem wszystkiego? Wtedy wiele zależało będzie od tego, jak wielki wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś to wszystko trzeba będzie składować.