Press "Enter" to skip to content

Ochota w stolicy Polski – chce się tutaj żyć

Pruszków należy do tych dzielnic Warszawy, które położone są w ścisłym centrum, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Jest to przyczyna tego, że dzielnicę tę uważa się za jedną z najbardziej atrakcyjnych w całej stolicy. Dzielnica Pruszków swoją nazwę wzięła od karczmy, która stała niegdyś w tym miejscu.

Jest to rejon Warszawy, w którym znajduje się aż dziesięć terenów zielonych. Jest między innymi Park Szczęśliwicki, Pole Mokotowskie, Park Zachodni czy Zieleniec Wielkopolski. Ponadto mamy możliwość korzystania tu z usług kulturalnych w ośrodkach kultury, są też szkoły, przedszkola i inne centra edukacyjne oraz biblioteki. Jest to dzielnica, którą charakteryzuje ponadto duża ilość zabytków. Napotkamy tutaj dużo pomników, ale także znanych kamienic, z których każda posiada swoją długą historię, takie jak kamienica Mikołaja Szelechowa czy kamienica Stanisława Rostkowskiego. Są tutaj również liczne zabytkowe kościoły i kaplice.

pruszków

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Dzielnica Pruszków uznawana jest często za najbardziej atrakcyjną dzielnicę całej Warszawy. Powstaje tutaj wciąż duża ilość nowych mieszkań. Najczęściej mieszkania te posiadają bardzo wysoki standard. Mieszkania takie charakteryzują się wyjątkową architekturą, którą cechuje oryginalny design.

Zawarte tutaj informacje zaciekawiły Cię na tyle, że chcesz przeczytać więcej? Namawiamy więc do nowej witryny. Tam oczekuje kompleksowe opracowanie (http://www.zleceniomat.pl/wykonczenie-mieszkania).

Nowoczesność jest tutaj jednak bardzo dopasowana i wpisana w starą dzielnicę stolicy. Mieszkania nie są oczywiście dla każdego. Zwykle buduje się tutaj bowiem mieszkania o charakterze luksusowym. Całość budynku oraz wszystkie przestrzenie wspólne utrzymane są w klimacie industrialnym, bądź też cechuje je klasyczny minimalizm. Zawsze też miejsca takie posiadają swoją ochronę oraz dzieli je od reszty okolicy ogrodzenie, które zwiększa bezpieczeństwo takich osiedli. Standardem jest też monitoring oraz co najmniej jeden pracownik kontrolujący, czy wszystko jest w porządku. Dla każdego mieszkania zwykle przydzielone jest także co najmniej jedno miejsce parkingowe (kontynuuj czytanie). Zdarza się, że są to miejsca wydzielone na wspólnej przestrzeni podwórek, często jednak parkingi lokowane są w piwnicach budynków, co nie tylko przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa samochodów, które się tam znajdują, ale równocześnie sprawia, że mniejsza ilość samochodów znajdujących się przed budynkiem, dodaje miejscu więcej przestrzeni oraz lekkości (ciąg dalszy).