Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób wykorzystać można fototapety w aranżacji pomieszczeń, jakie są najbardziej popularne motywy.

Jakiś czas temu wśród pomysłów na urządzanie ścian we wnętrzach pojawiły się fototapety i od razu zyskały one ogromną popularność. Zresztą trudno się dziwić, bo ich możliwości aranżacyjne są w zasadzie bez ograniczeń.

Największym plusem fototapet jest to, że można na nich wydrukować w zasadzie wszystko, co się chce, ograniczeniem mogą co najwyżej być jedynie fantazja i dobry gust. Wszystkie firmy produkujące fototapety mają również bank zdjęć i motywów, często liczący kilkaset tysięcy pozycji. Można się na któryś z nich zdecydować, lecz można również przesłać własne zdjęcie. Szukając inspiracji, warto sprawdzić na www.

fototapeta z miastem

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Czy będzie to wakacyjna pamiątka, ulubiony zwierzak czy też własnoręcznie zrobione fajne ujęcie, to żadnej różnicy nie będzie. Ważne jest tylko to, żeby przysłana fotografia posiadała odpowiednią rozdzielczość i była wyraźna, bo w czasie druku będzie ona sporo powiększona. Widać więc, że możliwości rzeczywiście są nieograniczone, poza tym jeśli ktoś potrafi obsługiwać programy graficzne i zechce trochę pobawić, to faktycznie zrobić można niesamowity motyw.

Wielu klientów odpuszcza sobie swoją fotografię, wybierając coś pośród gotowych motywów. Tu oczekiwania klientów są bardzo różne. Część z nich woli kolorowe,wyraźne ujęcia, najczęściej z budynkami, krajobrazami, przyrodą czy w przypadku małych i dużych facetów autami. W ostatnim czasie dużą popularnością się cieszą fototapety uliczki, które przedstawiają niezwykłe ujęcia z wielu uroczych miast i miasteczek.

Z kolei dzieci skupiają się przede wszystkim na bohaterach z bajek, największym zainteresowaniem cieszą się szczególnie te, jakie właśnie są emitowane w telewizji. Kolejną grupę popularnych motywów na tapetach tworzą różnego rodzaju teksty.

Czy publikowany temat okazał się dla Ciebie fascynujący? To bardzo dobrze, ponieważ jak klikniesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje (https://www.kdkprojektowanie.pl/oferta/projektowanie-dla-klientow-indywidualnych/projektowanie-salonu/), które Cię z pewnością zaintrygują.

Nie są one tak rzucające się w oczy i wyraźne, jak klasyczne fotografie, ale przez to można je doskonale wkomponować w całą aranżację wnętrza. Fototapeta w takim przypadku nie będzie podstawowym elementem wyposażenia, na którym będzie się skupiać uwaga, ale delikatnym uzupełnieniem wszystkich elementów, tworzących jedną spójną całość.