Press "Enter" to skip to content

Do czego są podobne wykresy giełdowe?

W wielu gazetach i przykładowo w portalach informacyjnych w internecie moglibyśmy odnaleźć między innymi taką rubrykę jak wykresy giełdowe. Dla większości osób jest to wyłącznie niewiele znaczący wykres, jaki tyczy się przykładowo aktualnej wartości akcji jakiejś spółki, najczęściej na tle wartości z przeszłości.
Są jednak także osoby, które chcą swe pieniądze przeznaczyć na grę na GPW, zatem pragną, tym samym zostać akcjonariuszami dobranych przez swoją osobę firm.

Jeśli pragnęlibyśmy wypróbować swoich sił w tej dziedzinie, możemy zacząć od tzw. „pewniaków”, czyli firm o ustabilizowanej sytuacji na rynku. Przykładowo mogłyby to być spółki, jakie są w swojej branży potentatami na skalę całego państwa albo nawet świata.

Jeżeli masz życzenie zobaczyć większą dawkę wiadomości na rozpatrywany tu temat, to bardzo zalecam ten tekst (etteplan.com/pl/uslugi/projektowanie-inzynierskie/druk-3d) – kliknij oraz zobacz, czy wpadła Ci w oko.

Tu warto się zainteresować np. producentem armatury przemysłowej. Godnymi zainteresowania są notowania Zetkama. Co istotne, nie musimy być specjalistami w dziedzinie, w jakiej działa dana spółka. W dużej mierze może wystarczyć wstępnie orientować się w okoliczności na rynku oraz zbadać (najszybciej byłoby to zrobić w internecie) na wykresie, w jaki sposób działała taka firma w okresie dłuższego czasu, przykładowo aktualnych 5 lat. To już wiele może powiedzieć oraz często starcza do podjęcia decyzji.

pompa

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nie należałoby zrażać się chwilowymi spadkami notowań, gdyż jest to całkowicie zwyczajna kwestia.

Podobnie wyglądałby nasz wykres EKG – również czasem posiadamy doraźnie bardziej znaczące ciśnienie, lecz zazwyczaj nie ma to znaczenia, jeżeli spojrzymy na to perspektywicznie. Tego typu wahania są uwarunkowane od wielu warunków, np. inflacji czy ogólnej sytuacji ekonomiczna w państwie.

Comments are closed.