Press "Enter" to skip to content

Aranżacje kuchni w stylu francuskim i skandynawskim

Jeśli chcesz urządzić unikalną przestrzeń kuchenną, warto sięgnąć po jeden z zagranicznych styli. Świetnie w naszych warunkach sprawdzi się styl francuski jak i styl skandynawski. Tego rodzaju aranżacje będą się przyjemnie odznaczać na tle tradycyjnych krajowych aranżacji. Jakimi cechami odznaczają się oba wspomniane style?

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim

Autor: Media Forum Sp. z o.o.
Źródło: Media Forum Sp. z o.o.
Kuchnia w stylu francuskim musi być ponad wszystko rozświetlona a także blisko natury. Ma być miejscem, które powinno wzmagać radość z przyrządzania posiłków. Aranż francuskiej przestrzeni kuchennej jest naturalny, a jednocześnie niezwykle taktowny.

Żeby otrzymać tego rodzaju wnętrze dobrze jest wybrać głównie drewniane elementy wyposażenia. Dobrze by były zrobione z jasnego drewna. Możesz je zostawić we właściwym kolorze drzewa, ale doskonale wyglądają także w beżu czy kolorach kremowych. Dzięki temu kuchnia będzie także wyglądała na większą.

W kuchennych pomieszczeniach w stylu francuskim doskonale sprawdza się wyspa. Może ona pełnić zarówno rolę blatu, jak i jadalni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w dużej przestrzeni kuchennej wstawić osobny stół. Do tego w kuchni francuskiej nie powinno zabraknąć przeszklonych szafek. Ponadto na miejscu będą duże okna, które dodatkowo rozjaśniają kuchnię, co jest pożądane w tego rodzaju aranżacji. Przy oknach z kolei dobrze jest ustawić kwiaty. Rośliny to kolejny często spotykany punkt aranżacji francuskich. Do tego dobrym sposobem na dekoracje są obrazki na ścianach. Kuchnia francuska to również kraty na obiciach mebli.

Wystrój w stylu skandynawskim i francuskim są do siebie nieco podobne. Również stawia się też na naturalność, a także przyjazność. Tego rodzaju styl pasuje właściwie do każdego wnętrza. W pomieszczeniu kuchennym może przeważać barwa biała. Wnętrze musi być nieskomplikowane, jasne i bardzo funkcjonalne.

Podobnie ciekawy materiał odnajdziesz pod tym odnośnikiem (https://tarasfactory.pl/article/szkolenie-2017/) – zobaczysz, że jest niezwykle atrakcyjny, zatem zobacz go.

Tak samo pasuje w tym miejscu szkło we drzwiczkach szafek lub na stole. Oczywiście nie powinno także zabraknąć naturalnego drewna.