Press "Enter" to skip to content

Odnowienie domu będzie łatwiejsze z płytkami

Jeśli stoi przed nami trudne zadanie odświeżenia mieszkania, musimy zastanowić się nad mnogimi detalami. Miejscami, o które szczególnie trzeba zadbać ze względów zdrowotnych są łazienka oraz kuchnia.
Pierwszym dylematem, jaki od razu nam się nasuwa będzie to, które wybrać kafelki do łazienki oraz kuchni.

układanie podłogi, kafelki wykończenie

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Powinny być one piękne i jednocześnie proste przy czyszczeniu. Trzeba zdecydować, które płytki nam pasują (ceramika łazienkowa). Na rynku istnieją ich trzy główne rodzaje: terakota, glazura oraz gres.

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują podobnych danych – zobacz informacje tu. Odnosi się ono do analizowanego w tym artykule zagadnienia.

Warto wiedzieć, że glazura nadaje się dobrze na ścianę, terakota natomiast na podłogi, gdyż bywa bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia. Gres można położyć zarówno na ścianę jak i na podłogę. Są to zatem kafelki uniwersalne. Jeżeli interesują nas doskonałej klasy kafelki Lubin lub Legnica z pewnością zaproponują nam coś specjalnego. Są to mniejsze miasteczka, ale nie aż tak malutkie, aby nie znaleźć w nich sklepów z artykułami budowlanymi.

Nie same kafelki mówią bowiem o wyglądzie pomieszczenia, ale także doskonale zrobione glazurnictwo. Płytki posłużą nam przez lata, jeżeli tylko właściwie je dobierzemy oraz położymy – Ceramico glazurnik.

Decydując się na płytki warto brać pod uwagę ich parametry. Kafelki o najmniejszej nasiąkliwości świetnie zdadzą egzamin w pomieszczeniach chłodnych. Dobrze jest zwrócić również uwagę na odporność jeżeli chodzi o zabrudzenia. Te lepiej odporne doskonale nadadzą się do kuchni. Do łazienki dodatkowo warto wybrać płytki antypoślizgowe, łatwe do utrzymywania w czystości.

Jeżeli ciekawią nas dobrej jakości płytki Lubin z pewnością zaproponuje coś wartego uwagi. Najkorzystniej jest nabyć kafelki z tej samej partii produkcyjnej, by mieć pewność, że kolorystyczny odcień płytek będzie taki sam. Pamiętajmy o zakupie dobrego kleju oraz fugi do płytek.