Press "Enter" to skip to content

Jakie mamy wciągarki oraz jak pomagają w pracach budowlanych? Czy opłaca się w nie inwestować?

Najsprawniejszy transport materiałów budowlanych jest wtedy, kiedy możemy skrócić czas oczekiwania na realizację inwestycji. Jest to korzystne na wielu etapach pracy. Jakie parametry techniczne posiadają wciągarki budowlane? Jakie są ich typu? Czy opłaca się z nich korzystać?Wciągniki potocznie zwane są wciągarkami. Jest jednak pewna różnica między tymi urządzeniami. Wciągnik, jest to cięgnik, jego obudowa mechanizmu podnoszenia stanowi jego konstrukcję nośną. Wciągarki, na przykład wciągarki linowe, inaczej cięgnik, w którym zespół mechanizmów jest umieszczony na odrębnej konstrukcji nośnej. Może to być rama – przesuwana albo przejezdna. Więcej pod tym linkiem

dżwig

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Co to jest w ogóle cięgnik? Jest to dźwignica, która wykonuje swoją pracę w ruchu przerywanym. Używana jest do podnoszenia załadunków w pionie albo w poziomie. Wciągarki wykorzystuje się w firmach produkcyjnych oraz warsztatach różnorodnych branż i gałęzi przemysłu. Są stworzone do podnoszenia, przenoszenia oraz przeciągania towarów. Należą do urządzeń dźwignicowych,które są grupą urządzeń służących do transportu.

Ich zastosowanie eliminuje do minimum pracę ręczną przy operacjach transportowo-załadunkowych, jak również poprawia wydajność pracy na stanowiskach produkcyjnych, serwisowych oraz monterskich. Wciągarki ze względu na rodzaj zastosowanego napędu możemy rozróżnić na wciągarki ręczne i wciągarki elektryczne – czytaj więcej . Te pierwsze mają zastosowanie przy transportowaniu lżejszych ładunków na niezbyt duże odległości. Te drugie natomiast stanowią element dużego sprzętu dźwignicowego, którym jest żuraw stacjonarny oraz suwnica. Wciągarki można podzielić także na liniowe i łańcuchowe.

Wciągarki liniowe idealnie nadają się do rozładunku. Dostępne na rynku sprzęty tego typu robione są w wersjach montowanych na stałe w jednym miejscu, lecz także w wariantach z wózkiem, który porusza się po torze jezdnym – poszerz swoją wiedzę . Elektryczne łańcuchowe są również w razie potrzeby montowane jako maszyny stacjonarne, lub też przesuwające się po torze jezdnym. Zasilać można je prądem jedno- albo trójfazowym. Jak widać, klasyfikacja oraz podział tego typu sprzętu jest dosyć prosty, ale wart przedstawienia.

Tak samo zajmujące materiały znajdziesz w podobnym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem (http://www.autolawety.pl/produkty/zabudowy/kontenery), który jest tutaj!

Specjalistyczne opisy oraz specyfikacje na pewno są dostępne u konkretnych wytwórców takich maszyn.