Press "Enter" to skip to content

Lampy stojące dają przyjemny kąt do czytania

Bardzo istotne w każdym pomieszczeniu okazuje się właściwe dopasowanie lampy, tak by pasowała ona do całego wystroju, ale też dawała właściwie wiele światła. Jeśli mamy własne ulubione miejsce do czytania i dochodzimy do wniosku, że po zmroku, albo musimy włączyć wielkie światło przeszkadzając tym samym innym w odpoczynku, albo musimy zrezygnować z czytania, to warto spojrzeć na lampy stojące.

jadalnia

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl

Nie dość, że posiadają one różnoraką liczbę kloszy, to jeszcze przeważnie możemy sami ustalać siłę światła, dzięki czemu będziemy mieli szansę czytać w dostatecznie jasnym świetle, które nie będzie nikogo raziło i które będzie dawało przytulny kącik do odpoczynku przy książce. Dodatkowo takie lampy zazwyczaj mają jeden klosz ruchomy, dzięki czemu będziemy mieli szansę go tak odgiąć, by oświetlał jedynie książkę, którą mamy w ręce.

Lampy sufitowe powinny posiadać właściwy rozmiar

Im większy posiadamy pokój, tym więcej światła będziemy potrzebowali do jego oświetlenia, przez to tak ważne jest to, by spoglądając na lampy sufitowe dopytywać się o ich wielkość i dopytać się, czy będą dawały odpowiednio dużo światła przy wielkości naszego pokoju. Na dodatek w zależności od tego jak mają skierowane klosze, światło może się koncentrować przede wszystkim w jednym miejscu, albo ma szansę się rozchodzić na różne strony, przez co będzie oświetlało każdy kąt pokoju.

Zainteresowały Cię wątki opracowane w tym poście? Odczuwasz jednak braki? Więc zachęcamy do nowej witryny – naciśnij tu metalowy stojak na wino i wejdź tam.

Trzeba pomyśleć co lepiej spisze się w naszej sytuacji, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mieli szansę dobrać lampę, tak żeby oferowała właściwą ilość światła, nie za dużą ale i nie za słabą.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Dokładnie przypatrzmy się każdej lampie

W sklepach możemy zetknąć się z różnorakimi lampami, a co jedne to piękniejsze. Niestety nie wszystkie będą pasowały do naszego pokoju, przez to należy przemyśleć ich wszystkie plusy i minusy, a w razie potrzeby spytać ekspedienta, czy będzie właściwa do pomieszczenia o danych rozmiarach. Im lepiej przemyślimy naszą decyzję, tym bardziej będziemy z niej zadowoleni.