Press "Enter" to skip to content

Jak urządzać dom to pomysłowo i bez zbędnej kompozycyjnej przesady. Jak to zrobić?

Idealnie urządzony dom to nie jedynie miejsce, w jakim każda rzecz ma własne przeznaczenie, to również pewna przestrzeń, w jakiej możemy użyć swojej wyobraźni do stworzenia niepowtarzalnego miejsca. Z jednej strony trzeba więc myśleć perspektywicznie, a przede wszystkim praktycznie, czyli musimy stworzyć mieszkanie kompletne. Z innej zaś strony, nasze mieszkanie musi być idealne, to oznacza, iż powinna być w nim cząstka nas samych, swoistego gustu, naszych zainteresowań i najlepszych praktyk wedle naszego mniemania. Jak to osiągnąć?

Najważniejsze to wybrać konkretne parametry w zakresie wystroju wnętrz. Nie przeładowujmy mieszkania niepotrzebnymi sprzętami, gdyż będzie to ze stratą dla naszej koncepcji. Jeśli „zawalimy” mieszkanie różnymi rzeczami to zamiast interesującej koncepcji dostaniemy nadmierną ilość rzeczy, jakie zakrywają rzeczy warte pokazania. To dosyć częsty błąd, gdy chcemy wszystko zaprezentować, każdy przedmiot w naszym mieszkaniu, tak jakbyśmy bali się coś przeoczyć. Jednakowoż, jak każda rzecz będzie istotna to w rzeczywistości wszystko inne zniknie w chaosie braku ważności.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Pamiętajmy więc o tym, więc jak posiadamy ładne komody drewniane czy szafki nocne to lepiej, żeby je pokazać, usuwając jednocześnie mniej ważne elementy, które tylko są w stanie burzyć ciekawą koncepcję. Z innej strony istotna jest też spójność, lecz nie nudna, ale z pomysłem, jakiej ciekawym wzbogaceniem będą różnorodne dodatki.

Jeżeli omawiana problematyka Cię naprawdę absorbuje, to bez grymaszenia kliknij tu – to niezwykle wiarygodna witryna (https://www.aplusdesign.pl/), która również Cię zainteresuje!

Na przykład, urządzamy mieszkanie w stylu minimalistycznym, dość zachowawczym, w którym łóżko () metalowe powinno stanowić kontrast dla czegoś w odmiennym stylu. Kontrast, ale nie zbyt wielki. Tak więc, jak mamy styl nowoczesny, to nie kreujmy swoistego pomieszania z poplątaniem, gdzie odnajdzie się miejsce na każdy styl i każdą epokę.

Kontrast i urozmaicenie owszem, ale to wszystko ze smakiem i z dość koncepcyjnym podejściem do tego zagadnienia. Nie popełniajmy błędu większości, czyli nie twórzmy wrażenia przeładowania, lepiej skupić się na określonej koncepcji, jaka jednocześnie będzie podstawą dla małych, acz w granicach eksperymentów. Jeśli pomimo wszystko nam się nie udaje korzystnie sprawdzić w sieci, jak osiągają to inni, zdobyć inspiracje, które pomogą nam w procesie urządzania. To z pewnością przybliży nas do upragnionego celu i pozwoli sprawdzić, jak urządzają inne osoby.
Czytaj też