Press "Enter" to skip to content

Jak produkuje się kafelki ceramiczne i jakiego rodzaju są ich typy?

Każda osoba, która planuje w niedługim okresie wykonać większy remont w swym mieszkaniu, najprawdopodobniej kupi m.in. płytki ceramiczne do naklejenia na ścianie lub na podłodze.

towar

Autor: Stelton
Jakimi cechami się one różnią oraz jakiego rodzaju istnieją ich typy?
płytki podłogowe
Powszechnie jest wiadome, że kafelki, jakie nakleja się na ściany za pomocą szczególnego kleju noszą nazwę glazura.

Jeżeli zaabsorbował Cię opublikowany w tym serwisie artykuł, śmiało sprawdź jeszcze towarzyszące informacje (www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/broil-king/) – one też są godne polecenia.

W przeciwieństwie od nich, płytki podłogowe to tzw. terakota albo (jeszcze grubszy do przyklejania na podłodze na tarasie) – gres. Takie kafelki mogłyby różnić się wykończeniem, to znaczy mogą pozostać płaskie i śliskie albo nieco chropowate. Posiadają one najczęściej grubość od 6 do 16 milimetrów oraz mogą być wykonane z surowców ceramicznych. Wytwarzane są one między innymi z talku czy gliny oraz niektórych uszczelniających składników mineralnych. Do złączenia składników można dodać również małe ilości wody, a następnie masę poddaje się ciągnieniu albo prasowaniu. Następnie kafelki są wypalane w temperaturze od 1000 do 1300 stopni C przez czas od 1 do 30 godzin. Końcowym krokiem tworzenia kafelków wykonanych z ceramiki jest ich pomalowanie i ozdabianie. Dzięki temu procesowi płytki mogłyby uzyskać zróżnicowane Kolory oraz motywy.

Ogromną zaletą tego typu produktu jak płytki podłogowe jest to, że (przy umiejętnym transporcie) są niezwykle trwałe, łatwe w utrzymaniu w czystości oraz nietoksyczne.

Te cechy sprawiają, że mają one duże wykorzystanie w łazienkach, kuchniach, pomieszczeniach sanitarnych. Niektóre z nich posiadają cechy mrozoodporne, dzięki czemu zastosowane mogą być także na tarasach i elewacjach domów.

Comments are closed.