Press "Enter" to skip to content

W największym stopniu uniwersalne surowce

Dzisiaj artykuł o surowcach zaliczanych do w największym stopniu wszechstronnych. Ich użycie w wielu, częstokroć odległych branżach i sektorach przemysłu wskazuje na ich spektakularną wszechstronność.

Spienione tworzywa syntetyczne, to jest spieniony polistyren i polipropylen spieniony – to właśnie o nich będzie niniejszy artykuł. Wspomniana wcześniej wszechstronność spienionych tworzyw syntetycznych wynika bezpośrednio z właściwości, którymi charakteryzują się owe tworzywa. Z pewnością ich najogromniejszym plusem jest ogromna plastyczność, dzięki jakiej EPS i EPP znajdują zastosowanie między innymi w branży dekoracyjnej, bądź też w wytwórczości różnego rodzaju zapakowań. Lekkość i wytrzymałość są to cechy, które z sukcesem spożytkować można w transporcie. Izolacyjność cieplna przydać może się z kolei w branży spożywczej.
tył autobusu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem reasumując wszystkie wyróżniki styropianu oraz polipropylenu spienionego, można przyjąć, iż tworzywa te: są lekkie, elastyczne, wSPAniale amortyzują uderzenia mechaniczne, objawiają zdolności w zakresie izolacji termicznej, są antystatyczne. Jak widzimy zalety spienionych tworzyw sztucznych są imponujące, powinniśmy zatem zastanowić się nad zużyciem takiego właśnie rozwiązania we własnym biznesie. Myślisz, że styropian – (więcej opinii na ten temat) lub spieniony polipropylen nie odnajdą zastosowania w Twojej firmie? Sprawdź, co mogą owe szczególne tworzywa.

Znakomicie sprawdzą się one: jako opakowania przemysłowe rozmaitego typu jak też kształtki – w specjalizacji meblarskiej, w wytwórczości rolet, w branży RTV, w branży samochodowej, a także w wielu innych. Jako palety – wygodne, odporne, higieniczne i lekkie, doskonale przydające się do transportu powietrznego.

Comments are closed.