Press "Enter" to skip to content

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne – już od najmłodszych lat należy uczyć maluchy, jak segregować śmieci

W ciągu ostatnich lat słyszymy niestety coraz wyraźniej o tym, że nasza Matka Ziemia jest przez naszą rasę niezwykle zaśmiecana oraz eksploatowana. Nasza Matka Ziemia choruje.

Należy zrobić co w naszej mocy, aby jej ulżyć.
w klasie

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
By chronić przyrodę możemy robić wiele rzeczy. Może pewni ludzie stwierdziliby, że to tylko kropla w morzu, ale przecież o to chodzi. Jeśli każdy postara się troszczyć o środowisko, to razem stworzymy wielką siłę. Każdy dla przykładu może oszczędzać w domu wodę. Możemy również przesiąść się z samochodu na autobusy czy tramwaje i tak dojeżdżać do biura. Możemy również kupić pojemnik na odpady z podzielnikiem i zacząć w naszej rodzinie segregację śmieci. Pewnym osobom wyda się to początkowo dosyć skomplikowane. Możemy wtedy wyDrukować listę śmieci, które musimy wrzucać do odpowiednich kubłów. Taka ściągawka może być przyklejona przykładowo na ścianie w kuchni. Każdy z rodziny musi być równie zaangażowany w sortowanie – wszakże chodzi o dobro nas wszystkich. Następnie odpady (polecamy serwis internetowy) trafiają do obróbki. Recykling – przetestuj w promocji recykling pvc: https://metal-plast.pl/oferta/skup-odpadow-pvc/ – ma służyć redukcji ilości odpadów na świecie. Pomaga także w ograniczaniu zużycia różnych surowców. Głównie chodzi o szkło i papier. Ten ostatni należy przetwarzać, aby chronić lasy. Wszyscy są świadomi tego przecież, że drzewa produkują niezbędny nam do życia tlen.

Zielone płuca Ziemi (Amazonka) kurczą się, gdyż las jest wycinany. Wpływa to niekorzystnie na naszą przyrodę. Wobec tego trzeba uczynić wszystko, aby zatrzymać ten proceder.

Comments are closed.