Press "Enter" to skip to content

Jak są tworzone asfalty przemysłowe oraz w jakim miejscu znajdują swoje wykorzystanie?

Nie każda osoba wie, że tak znane z naszych ulic asfalty mają wiele szersze wykorzystanie niż jedynie pokrywanie powierzchni naszych dróg. W praktyce oprócz zastosowań tego typu jak konstrukcja i konserwacja szos, dzięki swej trwałości i właściwościom uszczelniającym, taki rodzaj nawierzchni znajduje zastosowanie w wielu innych branżach gospodarki.
Dla przykładu asfalty przemysłowe mogą być wykorzystywane przy konstrukcji wodoszczelnych membran czy zapór wodnych.

Potrafią zostać także użyte przy konstrukcji pojemników na odpadami (polecamy znajdź więcej), przy tworzeniu dywanów przemysłowych albo do izolacji np. akustycznej albo do łączenia powierzchni. Należałoby wspomnieć, że tak zwane asfalty utlenione uzyskiwane są w rezultacie odpowiedniego przetwarzania resztek po rektyfikacji ropy naftowej.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę na podobny temat? Zapraszamy więc do przelogowania się do następnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.arapneumatik.pl/k-133-pistolety-pneumatyczne-nadmuchowe-parker-legris).

Znajdują swe zastosowane zazwyczaj jako materiał do tworzenia półproduktów do robienia warstw izolacji przeciwwilgociowych oraz wodoszczelnych w budownictwie kubaturowym oraz inżynieryjnym.

asfalty przemysłowe

Autor: superblogme
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, takie asfalty przemysłowe nie muszą posiadać formy rozlanej na nawierzchnię masy. Taki asfalt mógłby zostać stworzony w postaci mniejszych kafelek, które można by użyć do izolacji pokryć dachowych. Mogłyby zostać one wytwarzane z gorących płynnych bituminów poprzez wpompowywanie tlenu w wysokich temperaturach.

Cechują się znaczną wytrzymałością na działanie wysokich temperatur przy dużej wytrzymałości na powstawanie rys w małych temperaturach oraz doskonale może nadawać się jako materiał uszczelniający. Należy jednak mieć na uwadze, aby przy ewentualnym gaszeniu ognia na takich częściach, używać odpowiednie środki.

Comments are closed.