Press "Enter" to skip to content

Drukowanie 3D – rzeczywista innowacja w metodach druku

Jeszcze do niedawna drukowanie 3D wydawało się niewykonalne albo przynajmniej mało prawdopodobne. Dzisiaj jednak tego typu technika staje się coraz bardziej popularna. Eksperci twierdzą nawet, że już za kilka lat druki 3D będą taką powszechnością jak chociażby ekspres do kawy.

Ostatnie lata dowiodły, że wszystko jest możliwe. Wydruki 3D (wydruki 3d) stały się realne i od razu wdarły się w mnóstwo obszarów naszego życia. Sięga się po nie chociażby w świecie medycyny, przemyśle, branży motoryzacyjnej, a także przy wytwarzaniu gadżetów oraz innych przedmiotów, jakich używamy na co dzień. Początkowo technikę drukowania 3D wyobrażano sobie tak: uruchamiamy urządzenie i powstaje oczekiwany przez nas przedmiot. Tymczasem to nie jest nadal realne, mimo dużego postępu technologicznego.użyteczny artykuł przysmaki dla psaJednakże wydruki 3D faktycznie zmieniły świat. Trzeba tylko wykonać projekt na komputerze i wysłać go do drukarki, a ta zbuduje go z konkretnych materiałów, na przykład plastiku lub metalu. Wytwory te nie są płaskie, tak jak wydruk ze zwykłej drukarki – maszyny 3D tworzą nam modele przestrzenne o przeróżnych kształtach.

druk

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno zastanawiasz się, jak to w ogóle jest prawdopodobne? Drukowanie w technologii 3D polega na tym, że tworzą się i potem nakładają na siebie kolejne powłoki danego materiału. Dzieje się to na stole urządzenia. Kiedy dana warstwa zostanie stworzona, rozpoczyna się nakładanie następnej, aż do powstania pożądanego przedmiotu. Takie projekty tworzy się w profesjonalnym graficznym programie. Stworzone w nim pliki zmienia się do formatu STL, czyli odpowiednim dla odczytania przez drukarkę 3D. W skrócie: rysujemy projekt w dedykowanym programie, zmieniamy do wymaganego formatu, otwieramy program, jaki obsługuje drukarkę oraz wysyłamy do druku (więcej tutaj).

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (http://dynamic-ht.com/), który zapewne Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Na pewno nie będziesz żałować.

Później oczekujemy już tylko na efekt finalny, czyli wydruki 3D.

Drukowanie metodą 3D to prawdziwa zmiana. Pozwala na wytworzenie pierwotnych wersji maszyn oraz partii, jak i implantów koniecznych do wykonania operacji. Trzeba mieć na uwadze, że drukowanie 3D to ogólna nazwa, używana do opisywania wszystkich technologii o nazwie Rapid Prototyping.

Comments are closed.