Press "Enter" to skip to content

Myślisz o aranżacji wnętrz? Kilka sugestii pomoże ci w podejmowaniu celnych decyzji

Z gustem urządzone mieszkanie jest marzeniem każdej młodej pary. Często już przed ślubem para mieszka wspólnie, ciesząc się swoim kątem. Gdy zamieszkacie we własnym domu dopiero po ślubie, już przed warto jest zastanowić się, jak chcecie zaaranżować wnętrze.

pokój

Autor: IKEA
Źródło: IKEA
Kilka wskazówek będzie znakomitą pomocą, aby nie czuć się zdezorientowanym oraz z pomysłem zaaranżować swój dom. Najważniejsze są projekty wnętrz. Należy właściwie zaplanować całą przestrzeń, by pokoje były funkcjonalne i właściwie rozmieszczone. Kuchnia i łazienka są zwykle z miejsca wyznaczone, chyba że budujemy własny dom i mamy wpływ na wszystko. W innym razie pozostaje nam decyzja co do salonu, sypialni lub gabinetu i pokoju dziecka. Warto jest również znaleźć miejsce na garderobę, aby nasze ciuchy były w jednym miejscu, a my pozyskamy dodatkową powierzchnię w pokojach. Drugą ważną sprawą jest wybór stylu, jaki ma dominować w całym naszym mieszkaniu. Niektórzy wolą nowoczesny (dystrybutorzy berker) minimalizm, inni z kolei są bardziej tradycyjni oraz wybierają neutralne, klasyczne barwy. Zweryfikujmy, w czym czujemy się najlepiej, przeglądając wzorcowe aranżacje np. na stronach internetowych, na jakich możemy też znaleźć liczne inspiracje. Styl narzuca również wygląd określonych dodatków i detali, m.in. faktur materiałów. W tym wypadku najlepiej jest dotknąć ciekawiących nas tkanin, ponieważ samo przypatrzenie się im na zdjęciach może nie starczyć.

Skontrolujmy też, jak określona tkanina wygląda w świetle, aby nie okazało się, iż dobrze prezentowała się tylko przy delikatnym oświetleniu z lampy stojącej w kącie pokoju. Poza tym pamiętajmy, iż bez względu na wybór konkretnego stylu, zawsze sprawdza się umiar. Im mniej przedmiotów oraz dodatków tym lepiej, gdyż łatwo jest zagracić przestrzeń. Mieszkanie ma być funkcjonalne. Jeśli będziemy kierować się przedstawionymi wskazówkami, a w dodatku poświęcimy odrobinę czasu na znalezienie odpowiednich materiałów i mebli, z pewnością będziemy cieszyć się osiągniętym rezultatem oraz czerpać przyjemność z mieszkania w swoich kątach. Najważniejsze bowiem to czuć się dobrze w swoim domu, a stosowna aranżacja wnętrz bez wątpienia się do tego przyczyni. Za każdym razem można także zatrudnić fachowego projektanta wnętrz.

Comments are closed.