Press "Enter" to skip to content

Dlaczego soczewki kontaktowe zyskały taką popularność, jakie są ich podstawowe rodzaje.

Soczewki stają się bardzo wygodną alternatywą dla klasycznych okularów, aktualnie coraz większa ilość ludzi decyduje się na tego typu rozwiązanie w miejsce typowych oprawek ze szkłami. Ich zalety można by wymieniać bez końca, użytkujący chwalą je sobie przede wszystkim za to, że są niezwykle wygodne, w zasadzie nie będą przeszkadzać podczas codziennego użytkowania i w zasadzie trudno jest zobaczyć, że się je ma założone.

soczewki kontaktowe

Autor: Nicu Buculei
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najpopularniejsze są dwa typy soczewek, czyli jednodniowe i miesięczne. Obie te odmiany posiadają pewne wady i zalety, z tego też powodu przed wyborem warto się nad tym parę chwil zastanowić. Miesięczne soczewki, jak można się domyślić po nazwie, można użytkować przez okres około 30 dni, po jego minięciu należy je wyrzucić. Takie soczewki alcon, po zdjęciu po całym dniu należy dokładnie oczyścić i włożyć do pudełka ze specjalnym płynem, a rankiem wyciągnąć i założyć z powrotem. Ich plusem będzie niższa cena, nawet z akcesoriami do pielęgnacji będzie to trochę mniej niż przy soczewkach jednodniowych, ale z kolei trzeba dużo większą uwagę poświęcić podczas pielęgnowania, aby uniknąć niebezpiecznych infekcji. Jeśli ktoś będzie miał finansowe możliwości, to niewątpliwie najlepszą opcją są soczewki jednorazowe, przykładowo takie jak dailies aqua comfort plus 30. Ich używanie sprowadza się do tego, żeby je rano założyć, a wieczorem zdjąć i wyrzucić do kosza. Najważniejszą ich zaletą jest brak konieczności pielęgnacji, co znacząco będzie wpływać na bezpieczeństwo użytkowania i zmniejsza ryzyko jakiś infekcji lub zarażeń.

wada wzroku

Autor: Aaron Benitez
Źródło: http://www.flickr.com

Także w przypadku jakiś większych zanieczyszczeń zwyczajnie trzeba zdjąć starą parę i zakłada kolejną, bez zabawy w czyszczenie i mycie. Producenci soczewek bez przerwy dopracowują swoje produkty, dzięki czemu ich używanie jest jeszcze wygodniejsze. Na przykład model dailies aqua comfort plus 90 posiada specjalny środek nawilżający, który znacznie podnosi wygodę jego noszenia.

Bez zwłoki zobacz na stronie (https://sklep.acana.com.pl/) podobne informacje. Tam też zobaczysz coś pasjonującego, gdyż prezentuje ona zbliżoną problematykę.

Przez to codzienne noszenie takich soczewek nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych i jest bardzo wygodne.

Comments are closed.