Press "Enter" to skip to content

Leasingowanie samochodu

Gdy czyta się codzienną prasę, czasopisma branżowe, gdy rozmawia się z osobami pochodzącymi z różnych środowisk firmowych czy po prostu oglądając telewizję, często spotykamy się z tematem leasingu. Pomimo tego, że jest to coraz bardziej powszechne zjawisko, spora część z nas nadal nie umiałoby dokładnie scharakteryzować tego określenia.

Samochód BMW

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak zainteresować się i zapoznać z tym tematem, gdyż dla wielu z nas może okazać się bardzo potrzebne, ale po kolei.
Słowo leasing wywodzi się z języka angielskiego, a dokładnie znaczy wynająć, wypożyczyć. Jako zjawisko jest spisywane w formie umowy cywilnoprawnej, w której jedna ze stron, tu akurat finansujący, umożliwia drugiej stronie czyli korzystającemu, prawo korzystania ze ściśle przedstawionej w umowie rzeczy na ustalony okres w zamian za ustaloną kwotę płaconą w ratach.

Ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Zatem zachęcamy do naszej nowej witryny. Na niej oczekuje na Ciebie najnowszy tekst.

Wszystko przeprowadzane jest według uprzednio spisanej umowy leasingowej między dwoma stronami. Leasing jest bardzo pomocny w przypadku, kiedy osoby decydujące się na założenie własnej działalności, nie mają możliwości pokrycia kosztów potrzebnych sprzętów i urządzeń w stu procentach z własnych środków pieniężnych. Dzięki podpisaniu wyżej przedstawionej umowy, spłata możliwa będzie w odpowiednich ratach, co w jakimś stopniu może przyczynić się do rozwiązania problemu.

wnętrze samochodu

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku znajduje się wiele rodzajów leasingu. Wyróżniamy między innymi leasing bezpośredni, operacyjny, konsumencki czy zwrotny. Każdy z nich różni się tylko liczbą stron biorącą udział w transakcji oraz składnikiem kapitałowym i odsetkowym, które ustalono i spisano wcześniej przez finansującego wraz z korzystającym. Leasing może dotyczyć różnych rzeczy.

Te ciekawe treści posiadają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Więc idź do strony przyczepki samochodowe ceny i tam rozkoszuj się fascynującymi wątkami.

Jednak najwyższą popularnością cieszy się w przypadku samochodów osobowych oraz dostawczych.

Korzystając z takich ofert, warto pamiętać jednak, że nie w każdym przypadku wszystko jest tak perfekcyjne jak reklamują to firmy, które wyspecjalizowane są w tej dziedzinie. Trzeba zwrócić uwagę na taki temat jak leasing wady i zalety Mimo różnych korzyści, takich jak przykładowo niski wkład własnego kapitału, możliwość korzystania z ulg podatkowych czy duża elastyczność w umowach, ta forma ma także wiele niedopowiedzeń. Jeśli dojdzie do momentu podpisywania takiej umowy leasingowej, korzystający ponosi pełne ryzyko w momencie nie wywiązania się z niej, nie ma tak zwanego prawa własności danej rzeczy przez leasingobiorcę a także ponosi względnie wysoki koszt leasingu, wynikający z konieczności opłacenia wszelkich kosztów przedstawionych w umowie. To tylko kilka z wielu przykładów odnoszących się do omawianego tematu. Należy podkreślić jedynie, że przed wyborem odpowiedniej formy wsparcia, należy rzetelnie rozważyć wszystkie za i przeciw, tak aby nasza decyzja przyniosła oczekiwane rezultaty zamiast strat i niepowodzeń.

Comments are closed.