Press "Enter" to skip to content

Kupujesz pościel dla dzieci? Sprawdź, jakie pościele masz do wyboru

Jeśli pragniesz zagwarantować swojemu dziecku komfort snu, powinieneś mu kupić nie tylko wygodne łóżko z materacem, ale także zatroszczyć się o dobrą pościel. Czy wiesz, na co zwracać uwagę w czasie zakupów, by malec przyjemnie spał każdej nocy?
Rozpocznijmy od rozmiaru pościeli.

Dzieciom przeważnie kupujemy mniejszy, ale pościel flanelowa (więcej tu ) będzie idealna tak samo dla kilkulatka, jak też dla nastolatka. Poza rozmiarem znaczenie ma wypełnienie pościeli. Sklepy proponują nam tak dużo możliwości, iż trudno jest podjąć decyzję. Nadzwyczajną popularnością cieszą się kołdry z wełny, jakie dają ciepło, a równocześnie są bardzo lekkie. Najkorzystniej jest zdecydować się na wełnę owiec Merynosów, wtedy będziemy mieć zagwarantowaną jakość wypełnienia, a pociecha będzie mogła cieszyć się kołdrą przez kilka lat. Rodzice wielokrotnie wybierają również wypełnienie – (oceń) puchowe, z powodu niższej ceny oraz jeszcze lepszych właściwości grzewczych.

pościel

Autor: DECOFLUX
Źródło: DECOFLUX

Niestety nie jest to właściwa kołdra dla alergika, ponieważ może spowodować uczulenie. Wtedy pozostają nam kołdry antyalergiczne (więcej tu ), m.in. te z granulatem silikonowym. Nie tylko nie wywołują reakcji alergicznych, lecz także odznacza je lekkość i trwałość, ponieważ nie odkształcają się od środka jak wiele innych typów kołder. Sprawdzi się również wypełnienie z bambusa albo kukurydziane, jakie wykazuje cechy antybakteryjne i antygrzybiczne, równie dobre dla małych alergików. Dobrze też zwrócić uwagę na grubość kołdry – najlepsze są kołdry, jakie sprawdzają się o każdej porze roku. Jeżeli jednak już kupiliśmy grubą, miękką kołdrę zimową, musimy zainwestować w coś lżejszego na lato, by maluszek się nie przegrzewał.

Dla pociech ważne są także poszewki. Wśród dziewczynek wyjątkowo popularna jest dzisiaj pościel kraina lodu (więcej na ), chłopcy zaś lubią wszelkie poszewki ze smokami, dinozaurami czy samochodami. To my najlepiej się orientujemy, za czym przepadają nasze brzdące i co jest współcześnie na topie, więc z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyborem.
Wiedząc, na co należy zwrócić uwagę, prościej ci będzie podjąć odpowiednie decyzje oraz kupić kołdrę, w której twoje dziecko przyjemnie zaśnie. Lepiej jest od razu wybrać dobrą kołdrę, niż zmieniać ją po paru miesiącach, wydając następne pieniądze, co nie będzie zbyt sprzyjające dla naszych finansów.

Comments are closed.