Press "Enter" to skip to content

O żurawiach na budowie i ich wykorzystaniu

Dobrze pamiętamy widok naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące stadiony w miastach, które miały gościć najwybitniejszych zawodników Europy.

Powstawały kolejne odcinki autostrad, jak również remontowaliśmy budynki użyteczności publicznej, jak na przykład dworce. Poza tym, powstało dużo nowych pensjonatów i obiektów gastronomicznych, gotowych na goszczenie pasjonatów futbolu z całego globu.

Na takich potężnych budowach na pewno nie raz oglądaliśmy zgrabną sylwetkę żurawi. Jest bardzo potrzebny sprzęt podczas budowy większych obiektów. Żurawie wieżowe są zaliczane do najpotężniejszych maszyn budowlanych. Wysokość podnoszenia żurawi jest w stanie osiągnąć nawet 100 metrów.

koparki kołowe i gąsienicowe

Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Żuraw budowlany (więcej tu: http://www.eogniwa.pl/kategoria/zawiesia-wezowe/) dzielą się na dużo typów. Rozróżniamy pośród nich stacjonarne lub przejezdne, z podwoziem szynowym lub gąsienicowym. Maszt żurawia budowlanego to najczęściej wysoka wieża o kratownicowej konstrukcji -. Żurawie budowlane mają parę napędów, zwykle elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za konkretną czynność. Takie urządzenia budowlane nie są najtańsze. Dlatego sprzedaż żurawi do wyjątkowo intratny interes. Przedstawiciele najlepszych światowych producentów nie narzekają na brak zainteresowania. Przecież bez takiej specjalistycznego urządzenia, jakakolwiek poważna budowa nie może funkcjonować.

Dla młodych firm budowlanych dobrym wyjściem jest wynajem żurawi. W naszym kraju z powodzeniem działa wiele przedsiębiorstw, które mają wynajem żurawi budowlanych. Dzięki kontaktom z najlepszymi markami światowymi, cieszą się one nieustanną popularnością wśród klientów. Oprócz wypożyczania, takie firmy prowadzą także serwis gwarancyjny sprzedanych i dzierżawionych maszyn, a także sprzedaż najwyższej jakości części zamiennych. Doskonale sprawdza się również na naszym rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to bez wątpienia doskonały sposób na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, które możemy zainwestować w innym obszarze.

Comments are closed.