Press "Enter" to skip to content

Okna z drewnianą ramą

Zanim przyjdzie sroga zima należy spojrzeć na okna w swoim mieszkaniu czy domu. Często wymagają one naprawy albo całkowitej wymiany. Trzeba to zrobić przed tą porą roku, aby ujemna temperatura nie zawitała do naszych domów przez dziury wypaczonych okien.

Na rynku dostępna jest bogata oferta, jeśli chodzi o okna. Szczególnie wymienia się dwa modele: to okna PCV jak również okna drewniane. Oba rodzaje mają swoje wady oraz plusy. Okna PCV mają już za sobą lata swojej świetności, teraz nadeszła pora na te drugie okna drewniane stały się dziś nadzwyczaj pożądane, montuje się je zarówno w domach jak i mieszkaniach. W obu przypadkach spisują się dobrze. Nie są to już modele okien które pamiętamy z dawnych lat – im daleko było do ideału, dziś innowacyjna technologia tworzenia a także doskonała konstrukcja gwarantuje odpowiednią jakość tego wyrobu. Takie produkty można odnaleźć w propozycjach mniejszych firm oraz w większych marketach budowlanych. Przed robieniem zakupów w większym sklepie warto zobaczyć propozycje na stronie , aby sprawdzić jakie są aktualne zniżki.

okna

Autor: OKNOPLAST-Kraków

Okna drewniane są bardziej sztywne niż okna z ramą PCV, nie jest też prawdą, że wyginają się na skutek słońca. Odpowiednia impregnacja powoduje także, że nie wypaczają się pod wpływem wilgoci i nie są narażone na wpływ insektów lub wszelkiego rodzaju grzybów. To, że posiadają one sztywniejszą konstrukcję efektywnie odstrasza złodziei, przez te okna nie łatwo jest się włamać. Następną zaletą jest to, że do mieszkania w mniejszym natężeniu dociera gwar z zewnątrz niż w przypadku okien PCV.

Okna z drewna są także zdecydowanie ładniejsze. Nie ma co ukrywać – jest to bardzo ważne kryterium doboru okien, przecież każdy z nas chce mieć piękny dom czy mieszkanie. Plastikowe okna są nieszczególnie ładne, wywołują skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zastawione identycznym klockami z cegieł, wszystkie świecące dokładnie takimi samymi trójdzielnymi oknami z plastiku. Nie jest to szczególnie ładny widok.

Drewno do zrobienia okien drewnianych, a w sumie ich ram, zanim trafi do zrobienia przechodzi długi okres przetwarzania, nie może posiadać najmniejszych skaz ani ubytków. W naszym kraju stosuje się zazwyczaj drzewo sosnowe, klejone z trzech warstw profesjonalnym wodoodpornym klejem. Zalicza się do drugiej klasy gatunków drewna. Najczęściej wykorzystuje się również drewno lite, a te należy do pierwszej klasy gatunku drewna. Na prośbę ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wtedy efekt końcowy jeszcze bardziej olśniewa. W oknach drewnianych szczególnie dobrze wyglądają wszystkie ozdoby dekoracyjne, mieszkanie wydaje się bardziej przytulne i z atmosferą a dobre zasłony tym mocniej dodają im szyku. okna – najniższa cena na okna oddymiającezobaczysz na tej stronie – PCV (zapoznaj się z ofertą przemiał pcv-> https://metal-plast.pl/oferta/przemial-pvc-i-regranulaty/)

Comments are closed.