Press "Enter" to skip to content

Co zrobić kiedy przydarzy Ci się wypadek?

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, kiedy tak wielu rodaków postanawia układać sobie życie, lub jedynie na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są bardzo pożądane. Szczególnie jeśli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to nierzadko.

Podróże z dzieckiem

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Wszędzie tam gdzie są ludzie oraz technika, wydarzają się także wypadki drogowe. Statystyki takich zdarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Przerażająco niewielka część ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek- polecam. Dzieje się tak z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim – wszystko to wzmacnia poczucie zagubienia i „odpuszczenia” sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Czy niniejszy post jest według Ciebie ekscytujący? Jeśli tak, to umieszczona tu użyteczna witryna niezwykle użyteczna witryna też okaże się warta uwagi.

Z tegoż to powodu przede wszystkim warto zaznajomić się ze swoimi prawami w tej materii, aby wiedzieć na czym się stoi. Po pierwsze, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo starać się o rekompensatę finansową za poniesione uszczerbki na zdrowiu lub straty materialne. Istotne jest również, żeby zaraz po kolizji wykonać wymienione niżej działania:

– Uzyskać dane sprawcy oraz innych osób biorących udział w zdarzeniu. Szczególnie ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny samochodu.

– Bezsprzecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!!

– Dobrze jest również zrobić zdjęcia miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

– Należy też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i zgłosić się do lekarza, aby zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia.

Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest się skontaktować z właściwą instytucją, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek

Autor: Contando Estrelas
Źródło: http://www.flickr.com

Etat dla Polaków w Anglii najczęściej wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to sprawdź szczegóły (http://adwokat-jurendt.pl/), które także są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

W UK za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych. W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania należy jednak przygotować następujące informacje:

– Sprecyzowaną datę i miejsce zdarzenia;
– Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg zdarzenia;
– Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
– Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
– Poświadczenia lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji lub rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze jest skontaktować się z właściwą instytucją (sprawdź).

Nawet znajdując się za granicą masz możliwość nawiązać kontakt z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać? Najlepiej jest skorzystać z Internetu. Musisz jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do portali właściwych instytucji, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Comments are closed.