Press "Enter" to skip to content

Dlaczego łańcuch zrywkowy jest znacznie lepszym środkiem niż lina?

Najtrudniejszą oraz najdroższą częścią transportowania drzewa jest jego zrywka. Podczas przeprowadzania takiej pracy stosuje się m.in. specjalistyczne łańcuchy, jakie powinny zostać tak zaprojektowane i wyprodukowane, aby uniemożliwiać ich obsuwanie się z drewna.

usterki

Źródło: pixabay.com
W tym celu stosuje się łańcuch zrywkowy, który może mieć przeróżne rodzaje. Jedną z popularniejszych jest klasa 8, zatem taka, jaka dotyczy łańcucha o grubości ogniwa równej 8 milimetrów.

Sprawdź więcej detali, a zobaczysz dodatkowe treści, które zapewne także Cię zainteresują. Nie zwlekaj zatem i użyj linku przenośniki!

Poza wspomnianą grubością albo długością, tego typu łańcuch ma przeróżne inne atrybuty, np. siłę zrywającą czy też dopuszczalne obciążenie. Do tego typu produktu mocowany jest poza tym zamek ślizgowy, który dzięki odpowiedniemu, wyprofilowanemu kształtowi jest w stanie zapewniać pewne chwytanie łańcucha. Te natomiast są znacznie lepszym wyjściem niż liny, gdyż gwarantują znacznie większą trwałość. W przeciwieństwie do linek, łańcuchy zrywkowe są wyprodukowane ze stali stopowych, jakie posiadają bardzo dobre parametry, wyjątkowo jeżeli chodzi o zrywanie – są gotowe na obciążenia rzędu paru ton. Innymi słowy takie łańcuchy gwarantują bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Są przy tym relatywnie lekkie.

LED

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to ważny powód, ponieważ łańcuchy (sprawdź tutaj) zrywkowe są również wykorzystywane jako część do wyciągarki łańcuchowej. Te z kolei są mechanizmem, jakie służą między innymi do wciągania różnorodnych przedmiotów przy przykładowo wyprowadzkach.

Tego typu wyciągarki trzeba wnieść na daną kondygnację, a ciężki łańcuch tę czynność by utrudniał. Następną korzyścią takiego łańcucha jest jego niska cena, która może liczyć tylko kilkadziesiąt złotych za 1 mb.

Comments are closed.