Press "Enter" to skip to content

Jak można łatwo rozładować np. słoiki z palet?

Wszędzie tam, gdzie magazynuje się ogromne ilości przykładowo słoików, konieczne są specjalne narzędzia, które ułatwiają robotę magazynierom. Są to narzędzia do pakowania i rozpakowywania butelek, które nie powinny być w żaden sposób uszkodzone.

Do rozładunku służą depaletyzatory, które są złączone ze stołami liniującymi oraz mają obowiązek nie jedynie rozładować towar, ale także nie spowodować w czasie rozpakowywania najmniejszych uszkodzeń na opakowaniach. Opakowania szklane są szczególnie wrażliwe nawet na niewielkie uderzenia. Firmy produkujące tego typu narzędzia oferują nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie całkowicie wyeliminować taki problem. Depaletyzowanie opakowań wykonanych ze szkła oraz z metalu odbywa się przy pomocy depaletyzatorów spychających albo podnoszących załadowane warstwy. Opakowania w depalatyzatorach spychających są na specjalistycznych tackach, z których przykładowo butelki są zsuwane. Najnowsze technologie takiego procesu zezwalają na zredukowanie do niezbędnego minimum czynności operatora, a także czasu, jaki musi poświęcić na wykonanie wszystkich obowiązków przy określonym sprzęcie.
silnik samochodowy

Autor: Yahya S.
Źródło: http://www.flickr.com
Depaletyzatory – sprawdź – moglibyśmy rozdzielić na wysokie, niskie oraz magnetyczne. Obowiązkiem tych wysokich jest zdejmowanie z palet puszek i słoików bezposrednio na linię do rozlewania.

Pragniesz przeczytać kilka następnych naszych wpisów? Rewelacyjnie! chcemy więc donieść, że jesteśmy na stronie (http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczanie-wody-szarej/centrale-deszczowe/96) – znajdziesz nas w poniższym linku.

Wielofunkcyjna ich konstrukcja powoduje, że nie tworzą one żadnych uszkodzeń w opakowaniach ze szkła oraz z metalu. Niskie z kolei są przeznaczone do obsługi linii produkcyjnej, gdzie wysokość opakowań nie jest wyższa niż 1000mm. Takie urządzenia umożliwiają najlepsze dopasowanie do rodzaju palet.

Ostatnim typem są depaletyzatory magnetyczne i służą do depaletyzacji butelek oraz słoików. Teraz są one używane w olbrzymich placówkach gospodarczych. Mogą być one Automatyczne, jakie dobiera się do danej linii do rozlewania w zależności od oczekiwań.

Comments are closed.