Press "Enter" to skip to content

Modernizacja drogą do bezpieczeństwa – w jaki sposób konstruować bezpieczne szosy

Ilość wypadków drogowych w naszej ojczyźnie maleje od paru lat. Wpływ na bezpieczeństwo kierujących i pieszych mają również technologie, jakie wykorzystano przy budowie dróg, jak też należyte ich projekty, sprzyjające np. lepszej widoczności bądź skróceniu czasu hamowania.

W Polsce prężnie przybywa nowoczesnej infrastruktury drogowej. Jak pokazują rezultaty badań politechnik w Krakowie i Gdańsku, to właśnie nowoczesna sieć dróg przynosi aż 67% szans na efektywną ochronę zdrowia i życia użytkowników szos. Nowe technologie to m.in. asfalt wysokomodyfikowany. Renowacje są znakomitą sposobnością nie jedynie do wymiany zużytej nawierzchni, ale także do takiej rekonstrukcji dróg, by stały się one bardziej bezpieczne.

Jeżeli przedstawiana problematyka jest warta Twojej uwagi, wejdź szybko tutaj – świetna treść (https://www.pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-otwieranym-dnem/) na pewno także Cię bardzo zaciekawi.

W owym celu wprowadza się przykładowo lewoskręt – pas, na jakim skręcając w lewą stronę możemy się ostrożnie zatrzymać oraz zaczekać na możność bezpiecznego skrętu. Także piesi zyskają na bezpieczeństwie dzięki konstrukcji tzw. azylów dla pieszych oraz wysepek, dodatkowo wyposażanych w aktywne oznaczenie świetlne.

handel

Źródło: pixabay.com
Nowatorską technologią wykorzystywaną od kilku lat w Polsce jest tak zwany asfalt gumowy, pozyskiwany w wyniku połączenia tradycyjnego drogowego asfaltu z miałem gumowym, pochodzącym ze zużytych opon. Dzięki swoim właściwościom, asfalt modyfikowany gumą będzie miał lepszą przyczepność a także skraca kierującym czas hamowania.

Ten ekscytujący wpis po prostu należy zgłębić. Odnosi się do podobnej kwestii, więc bez wątpienia warto go przeczytać. Kliknij – uczciwie zalecamy tę stronę (http://www.kador.pl/kontakt/)!

Przy tym jest od standardowego asfaltu jest on w wyższym stopniu odporny na spękania w niskich temperaturach, jest także mniej podatny na tworzenie cichszy i kolein.

Jest też ekologiczny, dlatego że do jego produkcji używa się gumy odzyskanej ze zużytych opon samochodów, jakie stanowią duży kłopot w naszym kraju. Owa technologia umożliwia utylizację zalegających opon samochodowych i ponowne ich wykorzystanie.

Comments are closed.