Press "Enter" to skip to content

Zakłady kamieniarskie – co konkretnie wchodzi w ogólny zakres ich działalności?

Kamieniarstwo to wbrew wszelkim pozorom nadal bardzo dobrze prosperująca działalność. Jeżeli porządnie się rozejrzeć, w niemal każdym miejscu natykamy się na wyniki roboty kamieniarzy, a nawet i nie zdajemy sobie z tej konkretnej rzeczy sprawy.

buciki

Źródło: pixabay.com
Co w naszym własnym otoczeniu bywa robione przez kamieniarzy? Czy bardzo dużo jest takich zakładów na obszarze naszego kraju?
zakład kamieniarski

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temat, czyli zakłady kamieniarskie, to jak widać po naszym wstępie wcale nie „ginący” zawód, jak wielu zapewne myśli. Robota kamieniarzy obejmuje niewiarygodnie szeroki zakres różnych usług, na który to natykamy się wręcz dosłownie każdego mijanego dnia.

Jeśli chcesz być na bieżąco w owym zagadnieniu, to przyda Ci się aktualna publikacja (https://hurt.domwina.pl/). Poczytasz o niej pod podkreślonym tu linkiem. A jeżeli będziesz miał wątpliwości, z przyjemnością na nie zareagujemy!

Bardzo wielu z pewnością myśli, że jak kamieniarz, to głównie już co, to robi nagrobki, płyty nagrobkowe, pomniki i ogólnie wszystko z tym jest związane. Jednakże w rzeczywistości poza tego rodzaju robotą, zakłady kamieniarskie produkują także wszelkiego rodzaju blaty (także te do kuchni), schody – dodatkowe info – (wszelakiego typu schody nie zbudowane z drewna, są robione w takim zakładzie), czy nawet i parapety oraz posadzki, po których chodzimy. Jeśli chodzi o sam zakład kamieniarski, to na terenie naszego państwa istnieje ich dość spora liczba i nie obejmuje to wcale tylko firm powiązanych z kamieniarstwem cmentarnym.

Z pewnością nie jeden raz jeżdżąc obok jakich nieznanych domów zobaczyłeś na przykład na ich terenie pojedyncze sztuki przeróżnych posągów na sprzedaż, czy też różnego rodzaju płytek z kamienia – są to zazwyczaj własnie wspomniane zakłady kamieniarskie, które mają osobistą specjalność. Jeśli rozejrzeć się po sieci internetowej, odnajdziemy zakłady o różnych tematykach, po rozrzucane po całym państwie.

Comments are closed.