Press "Enter" to skip to content

Co trzeba mieć na uwadze podczas projektowania i zakupu mebli dziecięcych.

Meble znaleźć można w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu, ale w każdym będą spełniać zupełnie odmienną rolę i inaczej też wyglądają. Powinno się przy ich wyborze poświęcić trochę czasu i zakupić takie, które nie tylko będą dobrze się prezentować, ale także cechować się będą funkcjonalnością i wygodą użytkowania.

Jednak o ile meble do łazienek, salonów czy kuchni (zobacz szczegóły) kupuje się na dłuższy okres czasu, to w pokojach dla dzieci i młodzieży nastawić się trzeba – przejdź do strony – na ich częstszą wymianę. Wiąże się to z tym, że dzieci rosną, bardzo się zmieniają ich potrzeby i wymagania, i niestety co kilka lat należy dużo wymienić z zestawu. Przy maluchach typowe meble dla dzieci składają się z dziecięcego łóżeczka, niedużego stoliczka i krzesełka, na jakim dziecko może siedzieć. Rodzicom z kolei może się przydać nieduża, podręczna komoda, która jest standardowym wyposażeniem większości dziecięcych pokoi. Stan taki trwa do wieku paru lat, bo w chwili kiedy dziecko idzie do szkoły należy także wymienić komplet mebli.

Zaciszny pokój dziecka

Autor: Lotari
Źródło: Lotari

Miejsce plastikowego stolika zajmuje wówczas biurko nakładka na biurko z obrotowym, praktycznym krzesłem, przy jakim będzie można się uczyć i odrabiać lekcje. Ale często trzeba także wymienić dziecięce łóżeczko na duże, wygodne łóżko, które może już posłużyć na wiele lat. Warto je kupić od razu, bo dzieci rosną bardzo szybko rosną i mogłoby się okazać, że za parę kolejnych lat musiałoby się kupować następne.

Kupując je pamiętać należy o jednej niezwykle istotnej rzeczy – meble dla dzieci przeważnie są kolorowe i barwne, i z pewnością wszystkie nowe mebelki również w takim stylu będą wybierane przez kilkulatka. Jednak niektóre z nich powinny dłużej służyć, i trzeba się zastanowić, czy dwunastolatek nadal zechce spać na łóżku w spidermana czy samochodziki. Bo może się okazać w pewnym momencie, że trzeba będzie po raz kolejny zmieniać komplet i kupić funkcjonalne, praktyczne meble młodzieżowe (na www pełna oferta). Jeśli dobrze się je wybierze, to znów bez problemów powinny służy kolejne kilka lat.

Comments are closed.