Press "Enter" to skip to content

Toaleta publiczna – od pomysłu do realizacji

Co powinno się znaleźć w ogólnodostępnej toalecie? Które rozwiązania zagwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania?
W jaki sposób zaprojektować umywalnię? Które łazienkowe akcesoria będą niezbędne? Przy projektowaniu toalety publicznej trzeba mieć na uwadze na pewno komfort i bezpieczeństwo eksploatatorów.

ciekawe wnętrze

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie pracujące rury muszą być ukryte, za wyjątkiem finalnych połączeń z armaturą. Natomiast te widoczne powinny być chromowane. Wszelakie przewody także powinny być skrzętnie schowane. Ponadto powinniśmy wystrzegać się ostrych krawędzi, natomiast zwierciadła nie powinny odstawać od ściany. Kolejnym zabiegiem, niewymaganym, jakkolwiek z pewnością podwyższającym standard toalety publicznej, jest umieszczenie takich fragmentów wystroju, jak dla przykładu łatwe w utrzymaniu roślinki albo łagodnie oświetlone fotografie na ścianie. Jeśli chodzi o łazienkowe akcesoria z pewnością niezbędne są dozowniki na mydło w płynie, suszarki do dłoni oraz przewijak dziecięcy.
przewijak dziecięcy

Autor: FewChairs
Źródło: FewChairs
Kiedy mamy już perfekcyjnie zaplanowaną a także wyposażoną toaletę, warto zadbać o kwestię utrzymania stosownego poziomu czystości. Generalne sprzątanie powinno przeprowadzane być codziennie. Warto się trzymać pewnych zasad, by uniknąć pobrudzenia uprzednio posprzątanych obszarów przed zwieńczeniem całego procesu sprzątania. Po pierwsze powinniśmy wymienić wszelkie zużyte akcesoria. Następnie wynosimy odpadami (polecamy więcej opinii na ten temat) i sprzątamy posadzkę.

Kolejno czyścimy i odkażamy umywalki, pisuary i na końcu muszle klozetowe. Gdy wykonamy te czynności, bierzemy się za lustra oraz polerujemy wszelkie powierzchnie błyszczące.

Comments are closed.