Press "Enter" to skip to content

Rolety a rewelacyjny wystrój wnętrza mieszkania czy domu

Męczy cię światło, które wpada przez okno każdego poranka i nie możesz przez nie spać? Chociaż słońce jest przyjemne i lubisz, gdy rozgrzewa twoje ciało, to raczej nie przepadasz za nim o 6 rano, kiedy chciałbyś jeszcze odrobinkę pospać, zwłaszcza w weekend. Promienie słoneczne mogą także całkiem uniemożliwić oglądanie telewizora, gdyż nie możemy cieszyć się emitowaniem ulubionego serialu albo obejrzeniem najnowszych receptur kulinarnych w naszym ulubionym programie śniadaniowym. Doskonałym rozwiązaniem mogą być rolety, jakie poza swoją praktycznością oferują także walory estetyczne, jeśli tylko dobierzemy je do aranżacji przestrzeni naszego mieszkania. Jak to zrobić?

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Należy rozpocząć od wyboru rodzaju rolety, albowiem na rynku istnieje co najmniej kilka wariantów, na które można się zdecydować. Wyróżnia się np. rolety standardowe, przyczepiane do ściany bądź skrzydła okiennego, rolety bezinwazyjne, które mocowane są przy pomocy zaczepów lub samoprzylepnej taśmy piankowej, jak również rolety z prowadnicami – .

Następnie przychodzi pora na kwestie estetyczne. Rolety w pierwszej kolejności dekorują okno (najniższa cena na profil podokienny), ale jeśli stosownie dobierzemy ich fason i kolor, mogą idealnie harmonizować z całym wnętrzem. Jedni doceniają minimalizm i najlepiej sprawdzą się u nich rolety w spokojnych barwach, inni z kolei lubią osobliwe dodatki więc rolety (zobacz rolety) w wyraźne, geometryczne wzory będą trafnym wyborem. Szczególnie popularne obecnie są także wzory – kwiaty – przemyśl taką opcję, a być może wkrótce będziesz cieszyć się nadzwyczaj urokliwą osłoną okienną!

Do nowoczesnych domów warto jest przemyśleć kwestię wyboru rolet japońskich, składających się z długich, szerokich pasów. Dlatego przede wszystkim zwróćmy uwagę na styl aktualnej aranżacji, aby

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

kupione produkty nie gryzły się z innymi elementami. Istotny jest też sam materiał, albowiem rolety mogą nawet z powodzeniem zastąpić firanki albo zasłony.

Idealnie dobrane rolety mogą być rewelacyjnym dodatkiem do wystroju domu, szczególnie, że w sklepach mamy szeroki wybór produktów, z których trudno będzie wybrać ten jeden, gdyż chętnie wzięlibyśmy choćby kilka wzorów. Dobrze jest jednakże jak najszybciej zdecydować o wyborze stosownych roleta, a będziemy mogli docenić ich zalety i cieszyć się użytecznością zakupionych produktów.

Comments are closed.