Press "Enter" to skip to content

Jak zaaranżować małą kuchnie? Jaki jest na to najbardziej odpowiedni sposób? Czy zwykłe meble będą pasować?

Nasze mieszkania w budynkach wielorodzinnych często mają bardzo małe kuchnie. Niektóre z nich mają tylko 4 metry kwadratowe. Dość często jednakowoż ich wielkość może wahać się od 6 do 9 metrów. W takich kuchniach na pewno należy zainstalować meble na wymiar. Dzięki temu można funkcjonalnie gospodarować każdą nawet niewielką przestrzeń.

W takich meblach umieszczamy płytę i piekarnik, wąski zlew a także jak nie można inaczej to też małą lodówkę pod blatem. Okap także musi być mały, najbardziej podszafkowy. Jeżeli jest mało miejsca na zabudowę to zamiast dwóch rzędów półek górnych możemy zrobić trzy, pod sufit. W niezbyt dużej kuchni można umieścić również mały blat zainstalowany na ścianie, jaki będzie spełniał rolę składanego stołu. W przestrzeni pomiędzy szafkami dobrze zlokalizować reling, na jakim będą wisieć akcesoria kuchenne.

Jeśli w kuchni znajduje się okno (tanio listwy podparapetowe metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/) to dajemy tam zazdrostkę albo roletę, bo bardziej przestrzenne okienne dekoracje będą tylko przytłaczać małe pomieszczenie. Żeby było bardziej przytulnie korzystnie zadbać o dodatki takie jak: chodnik, podkładki oraz rękawice kuchenne. W każdej z kuchni, małej czy dużej, muszą znaleźć się interesujące akcesoria. Potrzebne, ale prezentujące się dodatkowo bardzo atrakcyjnie. W sklepach odnajdziemy parę ciekawych produktów, jak Hario Dripper, czyli ciekawy zestaw do zaparzania przepysznej kawy – zestawy do kawy i herbaty HARIO.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię ten opis, to przejdź na adres tej witryny (https://lampomat.pl/lampy-kaja) i zobacz, co dla Ciebie z przyjemnością opracowaliśmy.

Na uwagę zasługuje także Henry Emile, co oznacza markowe rzeczy do kuchni.

Dzięki nim każda kuchnia jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Tak możemy zaaranżować każdy typ kuchni, zwłaszcza zaś w niedużej kuchni tego rodzaju elementy będą sprawdzać się idealnie. Stąd że trudno na mniejszym metrażu wyeksponować coś charakterystycznego, gdyż nie znajdujemy na to miejsca, natomiast te akcesoria doskonale tworzą klimat wnętrza. Podobnie, w małej kuchni nie zapominać należy o najbardziej optymalnym oświetleniu. Jeśli robimy coś wieczorem to oczywiście niezbędne jest główne światło, natomiast w pozostałych sytuacjach warto zdecydować się na klimatyczne, punktowe światło. Czas spędzony w tego rodzaju kuchni będzie przyjemnym przeżyciem.

Comments are closed.