Press "Enter" to skip to content

Przenośniki ślimakowe w transporcie technologicznym

Wszelkie procesy na linii produkcyjnej nie mogłyby istnieć, bez właściwego transportu technologicznego. Kluczowym jego zadaniem jest transportowanie kolejnych obrabianych części na konkretne etapy, gdzie poddaje się je innym czynnościom produkcyjnym.

Profesjonalnie zaprojektowane i wykonane systemy transportu technologicznego gwarantują optymalną wydajność, założoną jakość oraz bezpieczeństwo pracy. Są przeróżne typy systemów transportu. Do najliczniej używanych można zaliczyć na przykład transport z napędem mechanicznym albo ręcznym. Mogą być one także zawieszane na odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Wyjątkowo często stosowane są systemy transportu podłogowego, które używają odpowiednich wózków. Są również łańcuchowe i rolkowe.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Często używa się też przenośniki ślimakowe . Są to urządzenia, które wykorzystuje się do transportu zboża albo pozostałych materiałów sypkich na niewielkie odległości. Rozróżniamy kilka typów takich przenośników. Urządzenia przystosowane do zmiany położenia umożliwiają poruszanie nim w czasie pracy. Dzięki doskonałej konstrukcji i różnym częściom dodatkowym, wspomagającym pracę, jest to doskonałe urządzenie, które wykorzystuje się w gospodarstwach rolnych i firmach z innych branż. Tego typu przenośniki umożliwiają zmienienie kąta przechylenia.


[przenośniki – sprawdź promocje na http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/: olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/ -również przenośniki w pionie które montuje się na stałe, używane do pracy przy ścianach budynków, silosów i różnych obiektów użytku przemysłowego. Jest to wielka zaleta tego przenośnika, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca i może być częścią systemu technologicznego. Może być także sprzęgnięty z innymi przenośnikami.
Bardzo popularne w różnego rodzaju halach magazynowych są także przenośniki poziomie. Umożliwiają one zastosowanie wielu zsypów i nasypów, które można sterować ręcznie lub elektrycznie.
Stosowanie przenośników ślimakowych w ciągach transportu technologicznego to same zalety. Przenośniki PROMUS zapewniają ogromną wydajność oraz niewielkie zapotrzebowanie mocy, a także niskie koszty zakupu oraz eksploatacji w porównaniu z pozostałymi urządzeniami.

Comments are closed.