Press "Enter" to skip to content

Ciekawe modyfikacje czterokołowców

Nowoczesne auta, podlegają bardzo rygorystycznym normom jeśli chodzi o emitowanie toksycznych związków chemicznych. Normy z każdym rokiem się zaostrzają. Na pewno jest to pozytywne dla środowiska naturalnego, a więc i dla ludzkiego zdrowia. Jednak – jak to zwykle bywa – nic za darmo. By osiągnąć wzmiankowane standardy należy montować w napędach specjalne filtry dpf. Wyłapują one ze spalin większe drobiny, takie jak przykładowo sadza.

silnik samochodu

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Używanie takich filtrów jednak troszeczkę obniża moc silnika. Teoretycznie filtry tego rodzaju nie wymagają specjalnych prac konserwacyjnych. Kłopot jednak może się pojawić kiedy filtr ulegnie awarii lub podczas gdy potrzebujemy poprawić właściwości napędu. Niesprawny filtr koniecznie trzeba wymienić na nowy bowiem zlekceważenie tego może spowodować uszkodzenie silnika. W praktyce usuwanie filtra dpf (Wrocław) nie jest niestety rzeczą prostą, ponieważ nieprawidłowo zamontowany filtr może stać się niebezpieczny dlatego iż kierowca może nie zostać właściwie powiadomiony przez komputer pokładowy o awarii motoru.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

Z tej przyczyny takiej operacji trzeba dokonać w specjalistycznych warsztatach. Jak już wspomniano dysfunkcja filtra nie jest jedynym powodem kiedy klienci zlecają usuwanie filtrów dpf.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość danych, odszukaj www (https://autopartner.elk.pl/elektryk-samochodowy-elk/), które posiada równie ciekawe informacje.

Dodatkowym powodem wyeliminowania filtra może być polepszenie osiągów motoru i uzyskanie tzw. lepszego brzmienia wozu. Usuwanie filtra dpf jest elementem robót określanych tuningiem. Według mnie ingerencja mechaniczna lub w elektronikę (przeprogramowanie mikroprocesora i czujników auta) jest dyskusyjna jeśli służy wyłącznie stylistyce czy spełnieniu fantazji posiadacza samochodu. Naturalnie decyzja o przeróbce należy do klienta.

Po wpisaniu w Google frazy chiptuning zwiększenie mocy silnika wrocław Wrocław użytkownik internetu na swym tablecie zobaczy dość dużo możliwości tuningu, nie koniecznie muszą to być modyfikacje które mają na celu usuwanie filtra DPF. Może to być dodatkowo montaż rasowego systemu głośnikowego, który mym zdaniem o wiele korzystniej wpłynie na świetność podróżowania. Odmiennym fortelem na pokazanie światu i okolicy iż posiadamy wypasiony samochód jest wyszukanie po wbiciu frazy tuning Wrocław, profesjonalnych pracowni w których można udekorować czterokołowiec tak by robił piorunujące wrażenie.

Comments are closed.